Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Dolegliwości szyjne


Agula46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od stycznia  do dnia dzisiejszego  odczuwam dolegliwości w okolicy szyi,jest to dla mnie bardzo męczące bo utrudnia mi normalne funkcjonowanie.

28.12.2022 miałam robioną gastroskopię,przed badaniem byłam bardzoo zestresowana,badanie było bardzo nieprzyjemne i bolało mnie po nim gardło..Od czasu tego badania mam właśnie dziwne dla mnie dolegliwości w okolicy szyi..Nie wiem czy akurat ma to związek z gastroskopią.

Uczucie to objawia się pod brodą ,gardło i obie boczne strony z lewej bardzuej odczuwalne  jakby "silnym napięciem,puchnięciem,brakiem tchu,senność,zmęczeniem czasami kaszel..

Laryngologicznie i otolaryngologicznie w porządku oprócz wykrytego prawdopodobnego refluksu na który obecnie nie biorę leków.

Robiłam usg tarczycy :w obu płatach łącznie ok.5 nieco bogatoechowych guzków o śr.0,9cm.W prawym płacie drobna torbiel o śr.0,3.Poza tym ok.

Żadnych leków na tarczycę nie biorę mam za pół roku zrobić ponownie usg.

Jestem alergikiem z astmą.Nigdy nie mialam poważniejszych objawów co do astmy jak np duszności itp..Biorę leki :Promonta,Hitaxa.iDuo respi..

Chodziłam do lekarza rodzinnego kilkakrotnie nie był w stanie powiedzieć co mi tak naprawdę dolega..Jedynie co to po wykluczeniu tego wszystkiego co wyżej wymienione,dolegliwości które mnie męczą mogą być na tle nerwowym...Na 100%tego nie wiedział tylko przypuszczał.

Możliwe że przed gastroskopią bylam tak zestresowana i zostało mi tak do dziś?

Aktualnie biorę pramolan by jakoś funkcjonować. Na początku jakby mi pomagał,po miesiącu nie brałam juz regularnie, objawy wróciły...Ponownie biorę regularnie ale nie widzę poprawy..

Czasami mam dni że czuję się normalnie..

Czułam sie tak też przed gastroskopią,nie miałam takich dziwnych dolegliwości.

Przypuszczam że może to być nerwica,przy większym stresie  poddusza mnie w gardle..

Mogłam sie jej nabawić przy badaniu gastroskopijnym ?

Od stycznia się męczę,nie wiem  na 100%co mi dolega,i gdzie szukać pomocy.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...