Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Refluks przełykowy, stres, nietypowe dolegliwości


22latekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem 22 letnim mężczyzną. Proszę o pomoc, ponieważ od ponad roku cierpię na dolegliwości gastryczne, a od długiego czasu żyję w stresie i smutku. Lekarz rodzinny stwierdził u mnie refluks i przepisał controloc 20. Zażywałem tabletki 2 tygodnie i nie było poprawy. 3 dni przed badaniem endoskopowym przestałem brać controloc 20.

Wynik gastroskopii: nadżerka 3mm w części nadwpustowej przełyku (poza tym przełyk w porządku), żołądek o ścianach elastycznych, śluzówka antrum przekrwiona - zapalenie. Odźwiernik drożny. Opuszka dwunastnicy, poczatkowy fragment dwunastnicy zstępującej bez zmian. 

Test ureazowy na Hp: ujemny

Wnioski: choroba refluksowa przełyku A La. Gastropatia rumieniowa.

Wynik badania histopatologicznego z wycinka żoładka z antrum 2x: w granicach normy.

 

Podejrzewałem przed gastrokospią wrzody dwunastnicy, ponieważ na czczo mam bóle brzucha po lewej stronie, zgagę, bolesne burczenie w brzuchu, nudności i częste odbijanie - praktycznie tak wygląda mój każdy poranek, po śniadaniu bywa lepiej. Gdy czuję głód objawy są podobne, chociaż czasami nie mogę jeść przez mdłości. Czasami wystarczy, że napiję się wody niegazowanej i od razu zgaga. Od tygodnia biorę Helicyd Forte 40 i nie ma jakichkolwiek efektów. W dodatku czasami zauważam czerwone, małe kawałki w stolcu, gdy się bliżej przyjrzałem, to przypominały skórki od pomidora (lubię i jadam pomidory). Martwię się, że to jest krew. Jestem notorycznie zmęczony, odczuwam niepokój, zawroty głowy, mam stresująca prace (zmiany dzienne i nocne) i ostatnio wszystkim się przejmuję, a najbardziej zdrowiem. Bywa, że chciałem jechać do szpitala ze strachu o życie. Czasami czuję pulsowanie w ciele, głównie w brzuchu, takie chwilowe. Praktycznie nie odczuwam radości z życia. Ciaglę chodzę przybity. Dlaczego mogę mieć te wszystkie objawy, czy one pasują do refluksu? Dodam, że stierdzono u mnie stan przedcukrzycowy, zaburzenia tolerancji glukozy. Czasami myślę, że mogę chorowac na depresję lub zaburzenia lękowe, czy to może być źródłem mojego problemu lub nasileniem? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...