Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Wynik MR głowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałam zapytać co to może oznaczać, lekarza mam dopiero za jakis czas, a chciałabym na ten moment się uspokoić. 
Zaznaczę, że wszystkie możliwe badania krwi od morfologii po homocysteine / cholesterol mam zrobione i są w normie, a moje jedyne choroby to niedoczynnosc  tarczycy

Pojedyncze drobne obszary hyperintensywne w T2 i FLAIR. Widoczne w obrębie podkorowej i okolokomorowej istoty białej obu półkul mózgu zwłaszcza przy trojkącie komorowym po stronie prawej nie ograniczają dyfuzji - niespecyficzne w różnicowaniu zmiany naczyniopochodne/leukodegeneracyjne. 

Poza tym intensywność sygnału istoty szarej i białej oraz morfologię struktur nad i pod namiotowych w granicach normy bez widocznych obszarów ograniczenia dyfuzji cząsteczek wody i odpowiadających  złogom hemosyderyny/zwapieniom sekwencji SWI. Układ kolorowy prawie symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. 

Wnioski : drobne obszary hyperintensywne w obrazach T2 - zależnych w obrębie istoty białej obu półkul mózgu - niespecyficzne / wskazana kontrola 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...