Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Opis TK jamy brzusznej mojego taty .


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie w piątek mój tata miał robiony TK z kontrastem jamy brzusznej,  od półtora roku przyjmuje  chemię hormonalną , gdyz ma nowotwór prostaty , który się zmniejsza . Taki jest opis Tomografu . Kilka rzeczy rozumiem , ze ma bardzo  dużo kamieni . Jeżeli ktoś może mi pomoc , byłabym wdzięczna . opis TK
 Wątroba  z obecnością torbieli .pęcherzyk żółciowy cienkościenny,Zanikowy trzon i ogon trzustki do 10mm szerokości z drobnymi zwapnieniami.Głowa trzustki 38x31mm z drobnymi zwapnieniami .Przepuklina wślizgowa rozwodu przełyku przepony.Nerki z obecnością zastoju 1 stopnia,z obecnością torbieli korowych do 46mm po stronie prawej i 36mm po stronie lewej . Kamień odlewowy w miedniczce nerki prawej 34mm,w kielichach kamienie 5mm i 6 mm.W miedniczce nerki lewej kamień 22mm, w kielichu górnym kamień 27mm.Moczowód lewy poszerzony do 13mm,12mm przed jego ujściem kamień 8 mm.Zmiany zapalne okolicy dolnego bieguna nerki prawej .Pęcherz moczowy o grubszej ścianie. Prostata niepotwierdzona .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...