Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Opis badania EEG pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otrzymałem następujący opis badania eeg:

"Zapis wykonany w czuwaniu. Modyfikowany artefaktami ruchowymi i mięśniowymi. Zróżnicowany przestrzennie. Symetryczny i synchroniczny. RZ obecna, dobrze wyrażona. Czynność podstawową stanowią fale alfa 9-11hz z obfitym narzutem czynności szybkiej. W okolicach przednich dominuje niskonapięciowa beta z domieszką fal alfa. Na tym tle rejestruje się w obu okolicach skroniowo-centralnych z naprzemienną lateralizacją stron i przewagą strony prawej nieliczne pojedyncze niskonapieciowe fale ostre. HV i Fs bez istotnego wpływu na zapis.

Orzeczenie:

Zapis nieprawidłowy. Dyskretne zmiany napadowe dwuogniskowe"

Przyznam szczerze, że trochę mnie to niepokoi. Zapisałem się do neurologa jednak nie znam zbyt dobrych w mojej okolicy. Powodem dla którego robiłem badanie jest długotrwała derealizacja, od pół roku czuje się jakbym żył we śnie, nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. To uczucie pojawiło się gdy szedłem kiedyś spać i dostałem bardzo silnego bólu głowy, czułem bardzo mocne mrowienie w całym ciele i nerwowość, zawroty głowy oraz drżenie mięśni. Tłumaczyłem sobie że to przez stres, ale teraz z tego opisu to nie wiem czy nie była to padaczka. W trakcie samego badania tak samo przy fotostymulacji pojawiły się identyczne objawy i myślałem że tam odpłyne, 4 następne dni byłem kompletnie oszołomiony. Tak jak napisałem jestem umówiony do neurologa więc nie licze na komentarze typu proszę udać się do specjalisty i on wyjaśni tylko liczę na bardziej konkretny opis przez kogoś kto się na tym zna bo ostatni raz gdy byłem u neurologa to wizyta wyglądała młoteczek w kolanko i do widzenia a problemy zaczęły się już wcześniej. Temat jest ogólnie bardziej złożony więc nawet na godzinnej wizycie nie byłbym w stanie pokrótce tego opowiedzieć

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...