Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Długotrwałe uczucie otępienia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem bardzo zaniepokojona - od tygodnia zmagam się z dziwnym, ale uciążliwym uczuciem otępienia. Tydzień temu byłam na imprezie z przyjaciółmi, wypiłam 3 piwa, wcześniej w domu wypiliśmy po 2 kieliszki nalewki mojego taty. Następnego dnia rano wystąpiły u mnie wymioty i uczucie osłabienia, utożsamiałam to z kacem, przez cały dzień piłam dużo wody i odpoczywałam. Uczucie osłabienia i problemy żołądkowe ustały pod wieczór, natomiast następnego dnia uczucie ogólnego otępienia pozostało i trwa już tydzień… Nie potrafię do końca wytłumaczyć co mi dolega, mam wrażenie, że wymyślam sobie i niepotrzebnie się nakręcam. Mam wrażenie, że słyszę i niekiedy widzę przez mgłę, czuję się jakbym śniła, nie była do końca w swoim ciele, odbierane otoczenie jest jakby spowolnione, mam ograniczone odbieranie bodźców (zapachy, dotyk, uczucie czy dana rzecz jest sucha czy mokra, zimna czy ciepła). Nie mam problemów z pamięcią czy logicznym myśleniem, rozumiem co mówi do mnie druga osoba i potrafię logicznie i poprawnie zareagować. Boli mnie przy tym głowa, praktycznie od samego rana. Dodam, że właśnie w minionym tygodniu miałam miesiączkę, może można utożsamiać to z utratą krwi (mimo że miesiączka nie była obfita)? Wcześniej miałam dosyć stresujący okres w życiu, nie zażywam żadnych leków oprócz tabletek antykoncepcyjnych (biorę od ponad roku te same, miesiąc temu robiłam kompletne badania okresowe w związku z krzepliwością i niedoborami, wyszedł mi lekko podwyższony cholesterol, lekarz ginekolog kazał się tym póki co nie martwić i dla spokoju powtórzyć badanie za 3 miesiące). Od 2 dni piję elektrolity, nie widzę absolutnie żadnej poprawy w samopoczuciu, wrażenie otępienia i oszołomienia jest cały czas takie samo, od momentu obudzenia się do momentu pójścia spać. Problemów ze snem nie mam, śpię twardo i spokojnie, natomiast od samego rana budzę się z bólem głowy i sennością. 

Co może mi dolegać? Do jakiego lekarza należy się zgłosić? 

Odczuwalny stan jest mi poniekąd „znajomy”, doświadczyłam podobnego otępienia ok. 10 lat temu, podczas brania syropu na kaszel Thiocodin, wówczas lekarz rodzinny zasugerował odstawienie syropu w związku z możliwym przedawkowaniem kodeiny, odstawienie pomogło. Natomiast teraz nie zażywam i nie zażywałam żadnych leków, oprócz wspomnianej antykoncepcji (Diane 35).

Z góry dziękuję za wszelką poradę, pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...