Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy to może być choroba wrzodowa dwunastnicy?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem, w momencie gdy pojawia się perystaltyka w jelicie od razu strasznie poci mi się tyłek, jest to widoczne jako plama na majtkach, nieraz nawet widać to przez spodnie. Na 100% jestem pewien że to pot, żaden śluz, normalnie to po oddaniu stolca wysycha, nie cuchnie, nie zostawia śladów.

Na jednym z forum znalazłem odpowiedz od forumowicza na ten temat.
 

Zmartwię i pocieszę
"Choroba wrzodowa dwunastnicy" 
Wiem bo miałem identycznie, po 3 latach diagnozy ( gastrolodzy, alergolodzy, pobyt w szpitalu ) stwierdzono jedynie na podstawie badań histopatologicznych zapalenie dwunastnicy i jelit co było skutkiem długo nieleczonej choroby wrzodowej. 
Istnieją jednak ludzie którzy potrafią w 5 minut coś takiego "wykryć" i miałem takie szczęście na taką osobę trafić ( po 4 latach ;) )
Tak więc koleżanka miała także rację - stan zapalny w tamtych okolicach może powodować takie pocenie jak i różne inne dziwne rzeczy. 
Wyjaśnię
Dwunastnica jak wiemy to ważna część układu trawienia i ma na niego ogromny wpływ. Biorąc pod uwagę że nic się nie trawi jak powinno ( stąd gazy biegunki itp ) tylko gnije, i gnijące kumuluje się na końcu jelita grubego i gnije dalej w tamtych okolicach aż do momentu wypróżnienia wszystko nabiera sensu. Jelito grube jest odpowiedzialne między innymi za odsysanie wody z resztek przed wydaleniem.
Gnijący pokarm wydziela niezliczone ilości szkodliwych toksyn negatywnie wpływających na działanie organizmu ( chodzi tutaj głównie o układ nerwowy i negatywny wpływ na jego pracę, w tym przypadku pracę mięśni dna miednicy ) która jest dodatkowo upośledzona stanem zapalnym jelit
Skutek?
Chyba wszyscy go znamy :)
Lekarstwo?
Test na helicobacter z krwi lub kału + terapia bo raczej będzie pozytywny :)
Potem 0 kawy 0 alko nie być głodnym nie pić/jeść zimnego!!!!!!!!
Leczenie troche trwa ale jest to do zrobienia 
Podziękowania po leczeniu
Pozdro!”

Co sądzicie na ten temat?  Pomocy bo to strasznie nieprzyjemny problem :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...