Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

postcovid-19 or longcovid-19


Gość Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wskazują publikacje naukowe, H2O2 może aktywować (pobudzać) inflammasom NLRP3, który w organizmie człowieka powoduje skuteczną aktywację wrodzonej odpowiedzi immunologicznej podczas ostrej infekcji np. wirusowej (dzięki aktywacji inflammasomu NLRP3 tworzą się związki chemiczne mające na celu pokonanie infekcji wirusowej), podano także.
"Należy podkreślić, iż 1-MNA ma znaczące właściwości przeciwzapalne. Ponieważ wydzielanie enzymu odpowiedzialnego za tworzenie H2O2 w wyniku przekształcania 1-MNA jest szczególnie wysokie w tkankach oddechowych, można oczekiwać, że aktywność przeciwzapalna 1-MNA w drogach oddechowych będzie również istotna"
 

Odnośnik do komentarza

Niedokrwienie tkanek to częste i niebezpieczne powikłanie u chorych z COVID-19. Podawany w tej sytuacji tlenek azotu (NO) nie tylko jednak rozszerza oskrzela i naczynia krwionośne, ale też w bezpośredni sposób niszczy wirusa SARS-CoV-2! To jedyny środek o takim działaniu, a na dodatek niedrogi, dostępny dla chorych i całkowicie bezpieczny!
Przeprowadzone badania wskazują, że 1-MNA poprzez zwiększenie biodostępności tlenku azotu może zapobiegać dysfunkcji komórek śródbłonka, a w przypadku wystąpienia ryzyka zdarzeń sercowo-naczyniowych może przywracać prawidłowe funkcjonowanie śródbłonka (Domagala et al., 2012 – Literatura  >>). 1-MNA posiada zdolność do cofania dysfunkcji śródbłonka naczyniowego związanej z upośledzoną NO-zależną wazodylatacją naczyń krwionośnych (Bartus i wsp., 2008 – Literatura  >>).
 

Odnośnik do komentarza

Z przeprowadzonych badań wynika przeciwzapalne oraz przeciwzwłóknieniowe działanie 1-MNA. W zwierzęcym modelu zwłóknienia płuc 1-MNA w dawce 50mg/kg redukował zwłóknienie płuc o 28% w porównaniu do placebo, działając efektywniej niż dwa leki referencyjne w tym badaniu, które są obecnie stosowane na rynku tj. nintedanib (17% redukcji) oraz fluticasone (14% redukcji).
 

Odnośnik do komentarza


Ekspert z uniwersytetu w Zurychu wykazał, że głównie dzięki lepszej jakości śródbłonka w naczyniach krwionośnych u najmłodszych pacjentów rzadko pojawiają się zakrzepy, które są jednym z groźnych objawów COVID-19, nierzadko prowadzącym do zgonu.
Największe zasługi 1-MNA odniosło w profilaktyce chorób związanych z funkcjonowaniem naczyń krwionośnych, a to za sprawą jego wpływu na śródbłonek naczyniowy. 1-MNA reguluje pracę tego organu (tak, śródbłonek pełni bardzo ważną funkcję w ludzkim ciele i jest nazywany organem), pobudza produkcję prostacykliny, która chroni układ sercowo-naczyniowy przed tworzeniem się̨ zakrzepów. To z kolei powoduje zmniejszenie ryzyka chorób wywołanych zakrzepami czy zwężeniem światła naczyń krwionośnych, np.: miażdżycą czy zawałem serca.

Odnośnik do komentarza

Jak tłumaczy autor badania, wraz z wiekiem rośnie stopień uszkodzenia cienkiej warstwy komórek śródbłonka, szczególnie w naczyniach krwionośnych, sercu i naczyniach limfatycznych, a choroby dotykające tych tkanek mają związek z przechodzeniem mocno nasilonego COVID-19. Gdy staną się one celem ataku koronawirusa, rozwija się zapalenie naczyń krwionośnych.
Uszkodzenia naczyń krwionośnych powstałe przed infekcją koronawirusem nie tylko wpływają na ciężki przebieg choroby, ale też sprzyjają powstawaniu zakrzepów krwi, co prowadzi do zawałów i udarów mózgu.

Odnośnik do komentarza


Koronawirus SARS-CoV-2 atakuje śródbłonek naczyń krwionośnych w całym organizmie, co może prowadzić do niewydolności wielonarządowej - wynika z badań, których rezultaty opisano w "The Lancet".
Wyniki badań naukowców ze Szwajcarii oparte są na analizie trzech przypadków zakażenia koronawirusem. Ruschitzka przekonuje jednak, że autopsje innych ofiar COVID-19 wykazywały obecność wirusa w śródbłonku naczyń krwionośnych we wszystkich organach.

Naukowcy ze Szwajcarii sugerują, że leczenie COVID-19 powinno - w związku z tym - skupiać się m.in. na "stabilizowaniu śródbłonka naczyń krwionośnych". 

Skuteczność i bezpieczeństwo innowacyjnej cząsteczki potwierdziły liczne badania, m.in. badania kliniczne na pacjentach z dislipidemią. Bezpieczeństwo 1-MNA zostało też poddane szczegółowej ocenie przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). Przeprowadzona ocena naukowa wykazała, że 1-MNA jest bezpieczne w stosowaniu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o 1-MNA, to wejdź na stronę 1-mna.pl.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...