Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne i antybiotyk osłabiający ich działanie


Gość oli939

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnią tabletkę z blistra wzięłam w środę (14). Wczoraj około godziny 16 odbyłam stosunek, bez wytrysku w środku, ale bez dodatkowego zabezpieczenia. Około godziny 21 byłam zmuszoną wziąć antybiotyk, który osłabia działanie tabletek. I teraz zastanawiam się czy mógł obniżyć skuteczność ochrony tego stosunku?

Odnośnik do komentarza

Myślę że nie ma podstaw żebyś brała tabletkę "po". Po pierwsze facet nie skończył w tobie a po drugie bierzesz tabletki antykoncepcyjne. Z hormonami nie ma żartów a tabletka "po" może ci nieźle rozregulować gospodarkę. Nie wiem jak później będą działać po tym tabletki antykoncepcyjne jak byś przyjęła taka tabletkę. Rozumiem że stosunek był w czasie siedmiodniowej przerwy, czyli jesteś całkowicie chroniona w tym czasie. Antybiotyk był osłabiający, OSŁABIAJĄCY a nie przestający działać, a facet nie skończył w tobie. Ryzyko ciąży jest na prawdę znikome.

Poza tym jeśli się bardzo obawiasz to dużo lepszym pomysłem jest rozpoczęcie nowego opakowania teraz a nie tabletka "PO". Poczekaj jeszcze na inne opinie.

Odnośnik do komentarza

Poza tym osłabienie tabletek polega na tym że może dojść do owulacji a tabletki mają jeszcze inne działania antykoncepcyjne jak zagęszczanie śluzu żeby utrudnić plemnikom przedostanie się do jajeczka, a nawet jakby się przedostały i doszło do połączenia plemnika z komórką jajową to tabletki utrudniają zagnieżdżenie się tej komórki w macicy. Dziewczyny zapominają pigułek i dlatego pigułki mają te działania awaryjne.

Odnośnik do komentarza

Tak też myślałam, ale ze stresu na czytałam się tysiące postów. W jednym ktoś napisał,że gdy weźmie się antybiotyk w czasie przerwy to wszystkie stosunki, które odbyły się w czasie przerwy są niezabezpieczone, ponieważ tak jakby wydłuża się przerwę. Dostałam antybiotyk przed wyrywaniem ósemek i kontaktowałam się wczoraj z dentystką, czy mogą "zadziałać wstecz", ale powiedziała,że nie mam się czym przejmować. Chciałbym skontaktować się w tej sprawie z ginekologiem,ale nie mam numeru i nie wiem co mam robić w tej sytuacji.

Dziękuję bardzo za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

Stosunki odbyte w czasie przerwy są niebezpieczne z pewnego powodu. Chodzi o to że najczęściej zapominane tabletki to te po przerwie. Jak bierzesz 21 tabletek codziennie to masz taki rytuał i potem przerwa i i może ci wylecieć z głowy wzięci tabletki z następnej paczki. Słyszałam o tym że czasem żeby temu zapobiec stosuje się placebo żeby była ta ciągłość.

Odnośnik do komentarza

Dzwoniłam do ginekologa i powiedziała,że wszystko jest w porządku, więc chyba nie powinnam się przejmować...Chociaż wydaje mi się,że jej kompetencje są ograniczone skoro stwierdziła 'teraz masz normalnie 7 dniową przerwę i jesteś w pełni zabezpieczona'...

Odnośnik do komentarza

Jeśli tak ci powiedziała to dobrze ci powiedziała. Podczas 7 dniowej przerwy jesteś chroniona przed ciążę, ale UWAGA!!! pod warunkiem że zaczniesz nowe opakowanie w wyznaczonym czasie. Powinnaś trochę więcej poczytać o tym jak działają tabletki, jak przebiega normalny cykl u kobiety a jak przebiega po tabletkach, na co one wpływają, jakie są działania awaryjne, może to cię trochę uspokoi. Ciężko jest tak stresować się każdym przyjętym lekiem, biegunką, wymiotami i każdym stosunkiem, w końcu tabletki są po to żebyś mogła bezpiecznie uprawiać seks i czerpać z tego przyjemność a nie stresować się co miesiąc i wypatrywać oznak ciąży.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się czy dobrym pomysłem jest rozpoczęcie nowego opakowania dzisiaj? Okres powinnam dostać jutro, a kolejne opakowanie rozpocząć w czwartek. Czyli skróciłabym przerwę do dwóch dni i krwawienie by jutro nie wystąpiło? Nigdy tak nie robiłam, a z ulotki nie wiele mogę wyczytać...

Odnośnik do komentarza

Moja wiedza w tym zakresie jest czysto teoretyczna ale z tego co się orientuję dziewczyny sobie przesuwają krwawienie w ten sposób że zaczynają nowe opakowanie wcześniej albo biorą od razu tabletki bez przerwy na krwawienie i lekarze mówią że od czasu do czasu można to zrobić bez większych szkód. Chociaż i tak myślę że demonizujesz w tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Zaczelam stosowac antybiotyk augmentin. Kurację skończę w poniedzialek, tabletki antykoncepcyjne stosuję od 2 lat systematycznie z zaleceniami (daylette), czy po skonczeniu kuracji antybiotykowej jestem chroniona przez tabletki anty czy powinnam zastosowac dodadtkową antykoncepcje?

Odnośnik do komentarza

Witam! Otoz biore antybiotyk cipronex i rowniez tabketki antykoncepcyjne vibin. Wiem ze po skonczeniu antybiotyku trzeba 7 dni dodatkowego zabezpieczenia. Jak jest w przypadku kiedy antybiotyk skoncze 2 dni przed skonczeniem opakowania(zazyje 2 tabletki przed 7 dniowa przerwa)kiedy ta pelna ochrona powroci dziekuje!

Odnośnik do komentarza

Witam, Biorę tabletki antykoncepcyjne Atywia, w 8 dniu ich przyjmowania, musiałam zacząć przyjmować antybiotyk Tetralysal, który mam brać przez 24 dni. Wiem, że przyjmowanie antybiotyku i Atywii osłabia jej działanie. Po jakim czasie od odstawienia antybiotyku wraca pełna ochrona/zabezpieczenie tabletek antykoncepcyjnych?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...