Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy to normalne czy jakieś zaburzenia?


Gość Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam obawy jeśli chodzi o zachowania Żony i bardzo proszę o wypowiedź. Żona wiele rzeczy, które są przynoszone do domu np. ze sklepu, z samochodu, ogólnie z zewnątrz uważa za brudne. Najpierw przeciera je chusteczką antybakteryjną lub spirytusem, dopiero potem chowa. Takie rzeczy czasami z braku czasu lądują na ziemi i czekają na "wyczyszczenie". Jeśli dziecko w tym czasie dotknie takiego przedmiotu, natychmiast odsyła je do mycia rąk. Podobnie wychodząc z domu po zamknięciu drzwi dezynfekuje ręce po klamce. Po wizycie u lekarza i powrocie do domu, jeśli ma jakieś np. recepty, przeciera je chusteczką antybakteryjną. Po przygotowywaniu kurczaka, odkaża blaty spirytusem, często potem idzie się kąpać. Wychodzi z toalety publicznej, dezynfekuje ręce, ale dezynfekuje też zewnętrznie flakonik z płynem do dezynfekcji. Wzbrania się przed tym, żebym ją dotknął ponieważ jedziemy samochodem i dotykam kierownicy, którą dotykałem wcześniej po zrobieniu zakupów, po czym nie zdezynfekowałem rąk. Mycie rąk/dezynfekcja przesyłek od kuriera. Po wspólnej zabawie naszego dziecka z innym dzieku na placu zabaw, dezynfekuje mu ręce, proponuje rodzicom drugiego dziecka, że też mu zdezynfekuje, ponieważ naszemu zdezynfekowała, a istnieje prawdopodobieństwo, że podczas wracania z placu zabaw, dzieci się złapią za ręce. Inny przykład po załadowaniu bębna praniem, przed wyciąganiem ZAWSZE dezynfekuję drzwiczki, żeby wyciągane potem pranie, nie dotkneło. Martwię się o Żonę, że to coś więcej niż higiena. Żona mówi, że ją nękam i mam dać spokój, ona tak będzie robić bo tak lubi, nie jest to dla niej problemem i ma spokój w głowie. Sugeruje, że to ja mam problem, że jej wmawiam, że ma problem. Bardzo proszę napisać, kiedy to wszystko i czy jest normalne, a kiedy może to już być jakaś fobia? Jak postępować? Ja dla odmiany źle się czuję, gdy Żona daje mi plyn do dezynfekcji po tym jak przywitam się z sąsiadem podająć ręcę, albo otwieram za klamkę osiedlową furtkę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...