Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Problem z przełykiem


Gość Anita

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 27 lat i chciałabym opisać mój problem. Na wstępie chcę znaznaczyć, że to poważna sprawa, więc proszę darować sobie głupie żarty. Od pewnego czasu mam problem z przełykaniem płynów. Nie potrafię powiedzieć od czego się zaczęło, ale przychodzi mi to z trudnością. Chodzi o to, że normalnie bierze się łyk napoju i od razu go przełyka, ja niestety tak nie mogę. Gdy biorę łyk płynu, muszę potrzymać go 2-3-4 sekundy i dopiero potem przełknąć. Piję małymi łykami, bo przy większych mam wraźenie, że nie dam rady i po prostu wypluję. Czasem, gdy piję o o tym myślę, to płyn dosłownie staje mi w gardle. Z trudem udaje mi się go daje przełknąć. To przyprawia mnie o ataki paniki. Dodatkowo ostatnio ze strachu zaczęło się podobnie z jedzeniem. Muszę brać naprawdę małe kęsy a i tak zdarza się, że nie jestem w stanie ich przełknąć. Dodam, że nic mnie przy tym nie boli, nie sądzę, aby był to dosłowny problem z przełykiem. Przypuszczam, że może to mieć swoje źródło w nerwicy lękowej, na którą cierpię od ok 8 lat. Sama jednak nie wiem, co jest przyczyną pojawienia się tego problemu tak nagle. Dodam jeszcze, że nie odczuwałam nigdy strachu przed przełykaniem pokarmów, w sensie, strachu o własne życie. Właściwie teraz też nie odczuwam takiego strachu, że jak coś przęłknę to się udławię itp. To po prostu się dzieje, ja nie mogę normalnie funkcjonować. Zawsze lubiłam jeść, a teraz tego unikam. Jem i piję o przynajmniej 30% mniej niż jeszcze kilka miesięcy temu, bo po prostu przychodzi mi to z trudem. Naczytałam się miliona artykułów o tym, że to dysfagia, że nowotwór przełyku, udar itp. Jeśli nic się nie zmieni, zgłoszę się gdzieś na badania, jednak chciałabym dowiedzieć się, czy ktoś może miał podobnie i może się podzielić swoją historią lub poradą?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...