Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

4-ech lekarzy, każdy mówi co innego. Rwa kulszowa?


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz

Wiem, że dużo ale proszę nie olewać.

Tydzień temu zaczęło mnie boleć pod prawym żebrem. Ból był ogromny. Pojechałem do szpitala i dostałem zastrzyki przeciwbólowe. Pomogło. Kolejnego dnia powtórka i znowu szpital, tym razem SOR. Pobrali krew,zrobili próbę wątrobową i ogólne badania. Wszystko wyszlo idealnie. Chirurg powiedział, że się czymś zatrułem. Kolejnego dnia udałem się do internisty, który przepisał: Dicoflor, tiorfan, orsalit, xifaxan oraz badanie moczu, które również wyszlo bardzo dobrze. Stwierdził, że coś z jelitami. Leki nie pomogły, ból znowu pojawił się dwa dni później przed nocą. Tym razem bolało z tyłu w okolicach prawej nerki. Wziąłem ibuprom w mega dawce i troszkę przeszło na jakąś godzinę. Cała noc nieprzespana, rano do lekarza rodzinnego. Uderzył mnie w nerkę prawą i mega ból aż się popłakałem. Stwierdził, że kamienie w nerkach. Dostałem zastrzyki przeciwbólowe oraz receptę na: ketonal, nospa, Exbol i skierowanie, na usg jamy brzusznej. Tu zdziwienie bo lekarz który wykonywał usg, stwierdził, że nie ma żadnych kamieni w nerkach.

Tak opisał wynik badania:

"Badanie wykonano aparatem LOGIQ F8

Watroba niepowiekszona bez zmian ogniskowych. Pecherzyk zolciowy złogow nie zawiera. Trzustka,sledziona w badaniu USG bzm.

Obie nerki polozone prawidlowo o prawidlowych wielkosciach - zlogow nie znaleziono. W nerce prawej miernie zaznaczona miedniczka do szer.1cm i poczatkowy odcinek moczowodu do szer. ok. 6.3mm, w tym obszarze zlogow nie znaleziono(stan przewlekly).Pecherz moczowy wypelniony moczem o gladkich scianach - złogow nie znaleziono. Odcinki przypecherzowe moczowodow nieposzerzone.Szerokosc aorty brzusznej w granicach normy.Znaczna ilosc gazow jelitowych.Gruczol krokowy o wymiarach ok.37.7 x 23.9mm o jednorodnej echostrukturze.Po mikcji zaleganie sladowe ok. 3ml moczu w pecherzu.

Komentarz lekarza:

Radiculitis ledzwiowy prawy susp do leczenia objawowego (NLPZ) ew. P. Neurologiczna Okresowa kontrola USG"

Poszedłem do kolejnego lekarza(dyrektora placówki) Zebrał to wszystko do kupy i też ciężko było mu stwierdzić co konkretnie mi jest, mimo, że widział opis lekarza od usg(korzonki). Dostałem kolejne leki: Debritat i jednorazowo Monural. Zlecił również za dwa tygodnie powtórkę badania krwi oraz moczu i usg układu moczowego.

Aha, dodam, że mam duże parcie, na mocz. Chodzę często i dużo sikam, odczuwając takie szczypanie, a jak boli z tyłu, to trochę ciężej jest się odsikać, nie mówiąc o wypróżnieniu bo wtedy każde parcie to jeszcze większy ból. Co do innych objawów, to gdy prostuję prawą nogę razem ze stopą, to w prawym dużym palcu odczuwam ból, jakby ktoś wbijał igły, a gdy boli po tej prawej z tyłu, to nie mogę podnieść, zgiąć prawej nogi, nie mówiąc o siadaniu. Muszę praktycznie leżeć, a gdy mniej boli z tyłu, to przechodzi, na przód z tym, że nie jest to tak intensywny ból, a bardziej pulsowanie, ogólnie pobolewanie. Parę lat temu zdiagnozowali u mnie skoliozę. Bardzo bolał mnie kręgosłup. Dostałem skierowanie na rehabilitację ale olałem. Zacząłem pływać na basenie, przeszło i dalej nic nie robiłem. Na przestrzeni paru lat zrzuciłem kilogramy, z 80 paru do 76 kg przy wzroście 179cm.

Teraz staram się o rtg kręgosłupa. Nie wiem już co mam myśleć, co to może być?? Jakieś porady??

Odnośnik do komentarza

Nawet po tak wnikliwym opisaniu problemu ciężko jest stwierdzić co może dolegać, czasami przy takim bólu pojawia się nerwoból promieniujący z klatki piersiowej, objawy mogą być również z nerek. Bardzo trudna diagnoza należało by jeszcze wykonać badanie fizykalne lub prześledzić historię bólów kręgosłupa. W takich  wypadkach albo doświadczony lekarz albo fizjoterapeuta mogli by zebrać kompleksowy wywiad i ew zaproponować postępowanie lecznicze lub rehabilitacyjne jeśli zajdzie taka potrzeba 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...