Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Wyniki badania Rezonansu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o objaśnienie moich wyników. Strasznie się martwię opisem a wizytę u neurologa mam za 2 tygodnie dopiero 

 

Badanie MR głowy wykonano w obrazach T1 i T2- zależnych, w sekwencji DWI, SWAN, FLAIR i
FIESTA.
Mózgowie nad- i podnamiotowo bez zmian ogniskowych.
Intensywność sygnału z kory, jąder podkorowych, istoty białej - prawidłowa. 
Przestrzenie podpajęczynówkowe szerokości prawidłowej.
Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony.
Przysadka niepowiększona.
Niewielka torbiel szyszynki 4 mmx 3 mm.
W sekwencji FIESTA widoczne obie AICA przylegające do nerwów VII i VIII - możliwy obustronny
konflikt naczyniowo - nerwowy. Pętla lewej AICA wpukla się do lewego przewodu słuchowego
wewnętrznego na gł. 2 mm. Poza tym struktury kątów mostowo - móżdżkowych prawidłowe.
Widoczny odcinek rdzenia kręgowego bez uchwytnej patologii.

Odnośnik do komentarza

Częste zawroty i bardzo silne bóle głowy najczęściej nawet tabletki przeciwbólowe nie pomagaja. 

Szumy w uszach tez występują ale sporadycznie. 

Do tych objawów dochadza częste problemy ze wzrokiem, problem z wyostrzeniem danego punktu co jakiś czas pojawiają się mroczki przed oczami ale nie wiem czy to ma z tym wspólnego ponieważ mam dość duża wadę wzroku 

Odnośnik do komentarza

Częste zawroty i bardzo silne bóle głowy najczęściej nawet tabletki przeciwbólowe nie pomagaja. 

Szumy w uszach tez występują ale sporadycznie. 

Do tych objawów dochadza częste problemy ze wzrokiem, problem z wyostrzeniem danego punktu co jakiś czas pojawiają się mroczki przed oczami ale nie wiem czy to ma z tym wspólnego ponieważ mam dość duża wadę wzroku 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...