Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Co oznaczają te wyniki echokardiografii dla kobiety w ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 24lata, oczekuje dziecka, jestem w 20tygodniu ciąży. 
LP- 3,2cm; LK- 4,7cm PK- 2,5cm ;przegroda m/komorowa- 0,8cm ;tylna ściana- 0,7cm; Ao wst.- 3,0cm.
Wielkość i proporcje jam serca prawidłowe. Grubość mięśnia lewej komory w normie. Kurczliwość prawidłowa bez odcinkowych/uogólnionych zaburzeń kurczliwości (EF>65%). TAPSE w normie. Relaksacja prawidłowa. Zastawka aortalna trójpłatkowa. Zastawki bez zmian organicznych. Przepływy nieprzyspieszone. Wiotki przedni płatek zastawki mitralnej, łagodna IM umiarkowana IT - RVSP ok. 30mmHg prędkość TR 2,6m/s Osierdzie bez zmian patologicznych. Aorta wstępująca w normie. Pień płucny prawidłowej szerokości, przepływ przez zastawkę t. płucnej nieprzyspieszony mała IP. AcTime prawidłowy. Wiotka środkowa część przegrody m/przedsionkowej - obecny przeciek L-P w jej środkowej części szer.ok. 0,5cm
 

Edytowane przez Mirabelka
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Gość mgmg napisał:

masz troche nieszczelne zastawki no i dziurke miedzy przedsionkami. Wiedzialas o tym, bylas pod kontrola kardiologa z tego powodu, masz objawy?

Nie wiedziałam o tym, nie wiem na jakie objawy powinnam zwracać uwagę. Byłam prywatnie u kardiologa, takiego ignoranta w życiu nie poznałam, wręczył mi wyniki badań do ręki i się pożegnał, nie tłumacząc  nic. Co to oznacza dla mnie podczas ciąży, czego powinnam się spodziewac, jakie należy wykonać dalsze badania, nic. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...