Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Podwójne widzenie


Gość Nikola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z góry przepraszam, jeśli temat już był kiedyś poruszany, ale nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. 

Zaczynając od początku, obecnie mam 32 lata, a kilka lat temu zaczęłam widzieć podwójnie, ale nie tak, że patrząc na leżący przedmiot widziałam go podwójnie, tylko dopiero w momencie jego ruchu. Na początku zaczęłam zauważać to po ruchach moich rąk, tak wygląda tak, że ręką wykonuje ruch, powiedzmy w górę, a za tą ręką porusza się kolejna ręka, bladsza, tak jakby jej cień, smuga czy nawet nie wiem jak to nazwać. Dotyczy to wszystkiego co wykonuje ruch, każdy przedmiot ma swoją smugę, a najbardziej się to nasila, gdy jest półmrok, to wtedy to nawet przechodząc z pokoju do pokoju widzę smugi ścian, chociaż to nie one się poruszają. Chodziłam do okulisty z tym problemem, lekarz wysłał mnie wtedy na badanie GDX, którego niestety nigdy nie wykonałam, przez pobyt za granicą. Po jakimś czasie temat cieni przestał zawracać moja głowę, nie wiem czy przestałam je zauważać, czy one znikły, nie jestem w stanie tego ocenić. Teraz po latach, od dwóch miesięcy temat smug pojawił się ponownie, ale jest jakby bardziej nasilony, smugi są dłuższe i wyraźniejsze, ale zaznaczam ponownie, że to tylko za poruszającym się obiektem, bądź gdy ja jestem w ruchu, w spoczynku tego nie ma. Ostatnio wracając wieczorem do domu, zauważyłam również kolorowe kręgi wokół świateł drogowych, z daleka widziałam na około światła jaśniejszy promień, ale im bliżej tego Świtała byłam to promień zaczynał nabierać kolorów tęczy i o ile dobrze pamiętam to tych kolorów były 3. 

 

W najbliższym czasie planuje udać się do okulisty, postaram się też wyciągnąć moja starą kartę z poprzednich wizyt, by nowy okulista poznał moją historie leczenia, ale zanim to nastąpi, powiedzcie mi proszę czy miał ktoś z Was takie objawy? Co te smugi mogą oznaczać? 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam.

Nikola. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...