Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Nadpotliwość całego ciała/uczucie gorąca/stany depresyjne


Gość Pablo24

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pablo24

Cześć, zmagam się z problemem nadmiernego pocenia się całego ciała oraz ciągle mi gorąco, jestem czerwony na twarzy i pocę się bez względu na temperaturę oraz przy nerwowych DLA MNIE sytuacjach, np: jak ktoś się na mnie spojrzy, jak muszę stać w kolejce w sklepie, jak jestem gdzieś wśród ludzi. Nie jestem w stanie korzystać normalnie z życia, nie wsiądę do tramwaju, nie pójdę do restauracji itp bo dosłownie po kilku sekundach oblewam się potem, cała głowa, plecy, klatka piersiowa i okolice miejsc intymnych. Również przy najmniejszym wysiłku fizycznym np spacerze 15 minutowym nie jestem w stanie wrócić do domu w suchej koszulce. Do tego dochodzi czasami dziwne uczucie bicia serca, stany depresyjne, brak chęci do życia, brak entuzjazmu. Jak wracam do domu cały mokry np z pracy i wracam tramwajem bądź idę na spacer 15 minutowy to mam ciśnienie w okolicach 140/90, tętno 120, ale żaden lekarz nie zwraca na to uwagi mimo moich uwag. Fakt, nie ćwiczę od 3 lat, waga w okolicach 105kg przy 180 cm wzrostu, ale ja nie odczuwam zmęczenia tylko ciągle mi gorąco i właśnie nadmiernie się pocę. Rok temu odwiedziłem psychoterapeutę, stwierdził u mnie zespół lęku uogólnionego, brałem Xanax + Linefor, ale to również nie pomogło na objawy pocenia się, trochę pomogło na chęci do życia, ale nic poza tym. Ostatnio byłem u endokrynologa ponieważ objawy wskazywały na nadczynność tarczycy, zrobiłem USG tarczycy, na badaniach krwi podwyższone FT3, ale lekarz nie był do końca pewien co to może być i wskazał na niedoczynność tarczycy i biorę Letrox. Badania krwi oprócz tego FT3 to są w normie. Ostatnio miałem 2 teleporady: Z dermatologiem - stwierdził, że na to leku nie ma więc mam myć się Medispirantem który na mnie nie działa i pić Melisę na uspokojenie... oraz z lekarzem ogólny który zalecił zrobienie USG jamy brzusznej i udać się znowu do dermatologa, jak wspomniałem o kardiologu to mi odradził, bo on nic nie pomoże niby. Czy ktoś się zmaga z podobnym problemem lub już sobie z tym poradził? Co mogę zrobić dalej aby dojść do przyczyn tego niekontrolowanego zachowania mojego organizmu? Bardzo proszę o pomoc, bo już nie mam na to sił, muszę zmieniać pracę co kilka miesięcy, straciłem kumpli, bo przecież kto chce wychodzić z ciągle spoconym gościem, nie mam dziewczyny, nie mam siły już aby żyć dalej z tym... Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki. 

Odnośnik do komentarza

Zbadaj kortyzol i nadnercxa. Też się pociłem tak, sód przez to pewnie masx niski i chlorki więc pij i nie unikaj soli. Ja po zastosowaniu testosteronu pożegnałem się z tym kurewskim problemem ale są inne. Może potrzebujesz leków jak alfa blokery, lub neurolepytyków po benxodiaxeliby. Poczytaj i idz z ta wiedza do lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...