Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Podrażnione oko (Powikłania po antybiotyku)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, postanowiłem napisać swój problem, ponieważ mam dość już chodzenia po okulistach, płacić i problem mieć nadal. Mój problem dotyczy jednego oka. Około 8 miesięcy temu wbił mi się opiłek do oka, pojechałem na Ostry dyżur i lekarz mi go usunął i przepisał antybiotyk w postaci kropli Floxal. Krople stosowałem przez 3 dni może i je odstawiłem, później pech chciał 2 dni po wyciągnięciu opiłka tym razem mając okulary wpadło mi ziarenko piachu i pojechałem znów do okulisty, pani mi patyczkiem te ziarenko wyciągnęła, a że został mi jeszcze ten floxal, to Pani kazała mi jeszcze zakrapiać, to kontynuowałem zakrapianie przez 2, 3 dni kolejne i odstawiłem. No i od tego momentu mam problem, przez 4 miesiące odczuwałem ciało obce pod powiekami z różnych stron oka, byłem na wizycie, Pani stwierdziła, że pod powiekami coś podrażnia oko i przepisała TOBROSOPT-DEX. Po kropieniu tym antybiotykiem, po 4 dniach oko przestało mnie uwierać, wszystko wróciło do normy, ale tylko na dwa tygodnie, bo później znowu problem powrócił. Byłem drugi raz i miałem malutką gradówkę, Pani mi ją przebiła i stwierdziła, że wszystko z okiem niby ok, przepisała antybiotyk kolejny, ale już go nie stosowałem, bo miałem wrażenie, że oko mi wyschło po tych antybiotykach i teraz mnie piecze zwłaszcza jak długo siedzę przed komputerem, albo z samego rana, na powiece jest taka biała powłoka, która uwiera. Zakrapiam np. ThelazDUOm systencBalance, ale efekt nie na długo, z drugim jest wszystko ok Czy stosowanie antybiotyku w moim przypadku ma sens? 

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, problem jest nadal, byłem u innego okulisty i pani przebadała dokładnie oko w lampie szczelinowej z ultrafioletem stwierdziła (na karcie jest napisane, że barwnik nie barwi się nie wiem o co chodzi z tym) , że mam alergię i przepisała mi corngel i krople dla alergików ektin, kazała zakrapiać przez miesiąc 2x dziennie i corngel 1x na noc. Zakrapiam już 3 tygodnie, ale nie wiele to pomaga, rano ciężko otworzyć powiekę. Czy to może być zespół suchego oka? w jednym oku? Czy moje oko jest po prostu bardziej wrażliwe na bodźce?

Edytowane przez Sainye
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...