Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Powrót do palenia po śmierci Rodzica


Gość Malwina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Malwina

Dzień dobry 

Mój Partner stracił w wieku nastoletnim Ojca (samobójstwo), a teraz stracił Mamę. Jesteśmy razem 3 lata, Partner na początku związku palił nałogowo, ale rzucił po tym, jak ciężko przeszłam COVID i muszę uważać na płuca. 

Obecnie w związku z dużym stresem po stracie Rodzica znowu zaczął palić, a ja niestety duszę się kiedy wraca do domu (nie pali przy mnie, tylko kiedy jest sam). Jestem pod opieką lekarzy, w tym alergologa i moja przypadłość obecnie może wiązać się z wysoką wrażliwością oskrzeli na dym. 

Nie wiem co robić, bo Partner ucieka w papierosy, ponieważ czuje ogromny smutek. Wcześniej zaczął palić po zakończeniu poprzedniego zwiazku. Ja staram się go wspierać jak tylko mogę, ale duszę się jak przytulę się do niego zanim weźmie prysznic i umyje zęby... Są momenty, że czuje gryzący zapach jak tylko wejdzie. Teraz dochodzi mi alergia wziewna w związku z okresem pylenia i zaczynam czuć duży niepokój o siebie. Ale chyba jeszcze większy o niego, bo przecież papierosy są niezdrowe :(

Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Czuje się okropnie, że podczas jego trwania w żałobie dochodzi problem moich płuc. Z drugiej strony, nie chce czuć tego lęku związanego z dusznościami, wiem, że żałoba to ciężki czas :( 

będę wdzięczna za pomoc

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...