Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

problem z zatykającym się nosem i oddychaniem


Gość Iza

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam problem z zatykającym się nosem i spływającą wydzieliną do gardła od grudnia. Najpierw kuracja momester, erdomed, bezskuteczna, po tygodniu antybiotyk klabaxx, bo dodatkowo bóle wokół zatok i gardła. Po kuracji antybiotykiem nos nadal zatkany. Potem następna kuracja, metypred, krople z antybiotykiem, claritine active i irygacja. Potem Laryngolog zalecił stosowanie preparatu pronasal i wysłał mnie na tk, oto wynik: 

Przerost do 6mmśluzówki zachyłka zębodołowego prawej zatoki szczękowej poza tym zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne.
Kompleksy ujściowo-przewodowe drożne.
Skrzywienie przegrody nosa w prawo.
Pneumatyzacja małżowiny nosowej środkowej lewej.

Ponadto wykonywałam badania w kierunku alergii, nic nie wykazały. Pytanie więc skąd ten problem z nosem, czemu ciągle się zatyka i momentami ciężko nabrać mi przez niego powietrza. 
Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Gość Justtt223

Mam tak samo , raz jedna dziurka zatkana raz druga . Mecze się z tym kilka miesięcy . Kilka lat temu miałam podobnie , brałam pronasal ale nie pamiętam czy pomógł czy nie . Kilka dni miałam tak że nos byl drożny myślałam że przeszlo aa nagle to wszystko wracało 

Odnośnik do komentarza

Problem z zatykającym się nosem i oddychaniem prawdopodobnie jest związany z zalegającą flegmą w gardle. Jaki kolor ma odkrztuszana flegma? Czy łatwo ją odkrztusić? Takie problemy może też powodować skrzywienie przegrody nosa.

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, Gość jan napisał:

Problem z zatykającym się nosem i oddychaniem prawdopodobnie jest związany z zalegającą flegmą w gardle. Jaki kolor ma odkrztuszana flegma? Czy łatwo ją odkrztusić? Takie problemy może też powodować skrzywienie przegrody nosa

Jeśli chodzi o kolor flegmy to rano żółtawo-zielony, a później w ciągu dnia mleczny. Jest dość gęsta więc czasem ciężko odkrztusic. Tylko czy jest to możliwe że dopiero teraz skrzywienie przegrody daje takie objawy? 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Justtt223 napisał:

Mam tak samo , raz jedna dziurka zatkana raz druga . Mecze się z tym kilka miesięcy . Kilka lat temu miałam podobnie , brałam pronasal ale nie pamiętam czy pomógł czy nie . Kilka dni miałam tak że nos byl drożny myślałam że przeszlo aa nagle to wszystko wracało 

Okropne uczucie, współczuję bardzo bo wiem dokładnie co czujesz 

Odnośnik do komentarza

Tak jest to możliwe, że skrzywienie przegrody nosa dopiero teraz daje objawy. Żółto-zielona flegma w gardle może świadczyć o infekcji, obecności ropy, a żółta flegma jest objawem krzywej przegrody nosowej. Czy występują inne objawy: chrypka, kaszel, zmiana brzmienia głosu, ból gardła? Czy Pani pali papierosy? Rozumiem, że najbardziej intensywne odkrztuszanie flegmy ma miejsce rano. Dobrze byłoby wykonać badanie plwociny - w aptece kupuje się jałowy pojemnik, rano odkrztusza się flegmę do pojemnika, a potem zanosi do laboratorium. Jeśli flegma jest gęsta i trudno ją odkrztusić można zastosować leki wykrztuśne (maksymalnie przez kilka dni).

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Iza napisał:

Okropne uczucie, współczuję bardzo bo wiem dokładnie co czujesz 

Powiem Ci ze ciężko znaleźć na forum osoby z podobną przypadłością. Ja Tobie też współczuję. Aa bierzesz ten pronasal?

Odnośnik do komentarza

Najpierw trzeba potwierdzić przyczynę zalegania flegmy w gardle. Jeśli przyczyną jest skrzywienie przegrody nosa to należy usunąć skrzywienie. Bez pozbycia się zalegającej flegmy w gardle ciężko będzie poprawić oddychanie i zatykający się nos. Flegma sama nie zniknie. Przez weekend warto zastosować sprawdzony, domowy sposób. Najlepszy syrop na zalegającą flegmę w gardle to domowy syrop z chrzanu. Taki syrop pije się 3 razy dziennie po 1 łyżeczce. Powinno pomóc w pozbyciu się gęstej flegmy z gardła. Polecam wypróbować i napisać jakie będą efekty.

Odnośnik do komentarza

No Ja czasami po prostu muszę odchrząknąć ze tak Powiem, czasem jak kaszlne to trochę flegmy wyleci . Ja czuję że nos jest zatkany , nie ma w ogóle kataru . Wątpię ze to jakaś infekcja skoro mam to około już pol roku . Raz jest lepiej , raz gorzej 

Odnośnik do komentarza

Jak mało flegmy zalega to wystarczy odchrząknąć i jest lepiej, a jak więcej to normalne, że trzeba ją odkrztusić. Może infekcja to nie jest, ale jest problem jeśli flegma w gardle zalega około pół roku. Jeśli flegma nie ustępuje warto udać się do specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Justt223 napisał:

Powiem Ci ze ciężko znaleźć na forum osoby z podobną przypadłością. Ja Tobie też współczuję. Aa bierzesz ten pronasal?

To prawda. Brałam teraz przez miesiąc ale za dużej różnicy nie poczułam i odstawiam od dzisiaj bo bezsensu się truć. 

Odnośnik do komentarza

Aa można mieć flegme w nosie ? Przez usta oddycha Mi się normalnie , tylko ten nos jest zatkany . Np zatkam palcem lewą dziurkę i oddycham tylko prawą to czuje ze jest zatkana, jakby coś tam głęboko było i nie przepływało dobrze powietrze i jak zrobię na przemian z prawa dziurką to jest tak samo . Zdarzają się dni że oddycha się dobrze przez nos ale większość dni jest taka że jest On zatkany 

Odnośnik do komentarza
Gość Justtt223
Godzinę temu, Gość jan napisał:

Prawdopodobnie to zalegająca flegma w gardle. Flegma może zalegać w gardle, oskrzelach, płucach, krtani. Przy flegmie w gardle można mieć zatkany nos. Czy odkrztuszając flegmę rano nos jest zatkany?

Wiesz co w sumie nawet nie zwracałam uwagi na to . Przez ostatnie 3 dni oddychało się dobrze aa wczoraj i dziś znowu zatkany . W ciągu dnia odblokuje się na trochę ale i tak wraca później do zatkania się 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...