Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

kaszel po papierosach


Gość natasza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Palę papierosy od 8 lat. Ostatnio coraz mniej, bo zaczynam się bać. Od dłuższego czasu mam mokry kaszel i od miesiąca utrzymuje mi się chrypa. Na samym początku kaszel był suchy, ale z czasem kiedy dalej paliłam, kaszel stał się mokry i dokucza mi do dzisiaj. Jest gwałtowny, uporczywy i mokry. Pojawia się tuż po przebudzeniu i towarzyszy mi przez resztę dnia. Szybko się męczę. Ostatnio jednak mokry kaszel stał się jeszcze bardziej uciążliwy. Odkrztuszam duże ilości flegmy. Jest to gruba i gęsta warstwa flegmy. Śpię przy otwartym oknie, bo wyschnięte i podrażnione drogi oddechowe budzą mnie i powodują w nocy atak kaszlu. Przyznam, że całkowicie nie zrezygnowałam z palenia papierosów, bo jest to póki co silniejsze ode mnie, ale znacznie ograniczyłam palenie. Kiedy zniknie ten mokry kaszel? Do jakiego lekarza mam się udać i jakie badania powinnam wykonać?

Odnośnik do komentarza
Gość Chłopak niedoskonaly

  Nie  zawsze winne są papierosy !!!  

Ważne jest żebyś przypomniała sobie  kiedy to dokładniej zaczęło ci dokuczać ?

Tzn. co się w twoim życiu wydarzyło lub zmieniło  np. zmiana pracy, samochodu, mieszkania, ogrzewania , miejsca zamieszkania itp.  otwarte okno to raczej tylko pogarsza sytuację wystarczy dobrze przewietrzyć.i zamknąć... ( Moim zdaniem to od zbyt suchego powietrza raczej lub zanieczyszczeń w powietrzu  albo klimatyzacji samochodowej lub w budynku jeżeli używasz) 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...