Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

kaszel po rzuceniu palenia


Gość sonia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, paliłam przez 17 lat. Rok temu zaczęłam kasłać i odkrztuszać gęstą, czarną flegmę. Kiedy pojawił się kaszel palacza rzuciłam palenie, lecz drażniący kaszel nie zniknął. Zaraz po przebudzeniu muszę odkrztuszać zalegającą flegmę w gardle i oskrzelach. Coraz trudniej jest mi ją odkrztusić. Część wydzieliny odkrztuszę, a część zalega w drogach oddechowych, co prowokuje mnie do kaszlu. Dokucza mi też chrypka. Mój kaszel jest gwałtowny i mokry, brzmi groźnie. Staje się coraz bardziej dokuczliwy i męczący. Często odczuwam bóle w klatce piersiowej. Aby ułatwić sobie odkrztuszanie flegmy piję dużo wody. Czuję dyskomfort przez zalegającą flegmę w gardle i oskrzelach. Nie mam kataru tylko ten uciążliwy kaszel. Byłam u lekarza i zostałam osłuchana. Lekarz stwierdził, że mam zapchane wydzieliną oskrzela i przepisał środki wykrztuśne. Mam zaczerwienione od kaszlu gardło. Flegma łatwiej się odrywa, ale częściej odkrztuszam. W pracy noszę maseczkę. Jak muszę odkrztusić zalegającą flegmę to ściągam maseczkę i kasłam w chusteczkę higieniczną, którą wyrzucam. Kaszel nie znika, po prostu zmienia się jego nasilenie. Jak pozbyć się kaszlu palacza?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...