Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Covid


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

W kwietniu rok temu moja cała rodzina miała covida. Ja nie wiem czy przechodziłam, bo się nie testowałam, aczkolwiek nie miałam przez jakis tydzień węchu oraz smaku. 

Potem w listopadzie miałam już wynik pozytywny i trzymało mnie 2 tygodnie. 

Od tamtego czasu mój smak i węch jest mocno "upośledzony". Do tej pory nie czuje niektórych zapachów oraz smaków. 

 

Co w tej sytuacji mam zrobić? Ja naprawdę chcę moc poczuć zapach lasu, czy ulubionej potrawy. 

Proszę o rady. 

Odnośnik do komentarza

W fazie post-COVID ważne jest wzmocnienie śródbłonka, bo coraz więcej badań wskazuje na to, że wirus SARS-CoV-2 uszkadza komórki śródbłonka naczyniowego.

https://pulsmedycyny.pl/w-fazie-post-covid-wazne-jest-wzmocnienie-srodblonka-1126897

Ekspert z uniwersytetu w Zurychu wykazał, że głównie dzięki lepszej jakości śródbłonka w naczyniach krwionośnych u najmłodszych pacjentów rzadko pojawiają się zakrzepy, które są jednym z groźnych objawów COVID-19, nierzadko prowadzącym do zgonu.
Największe zasługi 1-MNA odniosło w profilaktyce chorób związanych z funkcjonowaniem naczyń krwionośnych, a to za sprawą jego wpływu na śródbłonek naczyniowy. 1-MNA reguluje pracę tego organu (tak, śródbłonek pełni bardzo ważną funkcję w ludzkim ciele i jest nazywany organem), pobudza produkcję prostacykliny, która chroni układ sercowo-naczyniowy przed tworzeniem się̨ zakrzepów. To z kolei powoduje zmniejszenie ryzyka chorób wywołanych zakrzepami czy zwężeniem światła naczyń krwionośnych, np.: miażdżycą czy zawałem serca.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...