Skocz do zawartości
Forum

Lek odrobaczający przyjmowany w ciąży


Gość mmm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem ponieważ niewiedząc że jestm w pierwszych tygodniach ciąży wziełam lek z***** (od odrobaczenia). A na ulotce tego leku pisało zeby absolutnie nie zażywać go w czasie ciąży. jakie są tego skutki proszę o odpowiedz bo bardzo się denerwuje. Z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Gość Złośliwa

bardzo dużo kobiet dowiaduje się o ciąży dopiero w okolicy 2-3 miesiąca. Więc różne przypadki się zdarzają. Jedne pójdą na imprezę z dużą ilością alkoholu, inne przyjmą jakieś leki. Trzeba mieć nadzieję że nic się nie stanie. Stres to ostania rzecz jaka jest potrzebna ciężarnej.

Odnośnik do komentarza

Niestety w Polsce większośc kobiet zaczyna podejrzewac, że jest w ciązy dopiero gdy spóźnia im się miesiączka, o ile nie staraja sie o dziecko. Często oznacza to, że potwierdzaja ciążę dopiero po pierwszym miesiącu. Żyjąc w niewiedzy zazwyczaj dopuszcza się do spożywania alkoholu w różnych ilościach, palenia bądź biernego palenia, przyjmuja różne leki a mimo to zdecydowana większośc dzieci rodzi się zupełnie zdrowa. Pamiętajmy, że takie rzeczy stwarzają jedynie ryzyko, a nie kategorycznie oznaczają, że coś się stanie dziecku. W innych krajach (mam na mysli zachodnie) kobiety są chyba bardziej świadome i znacznie częściej sięgaja po testy ciążowe. I żeby nie było, że sama to sobie wymyśliłam, to czytałam kiedyś na ten temat artykuł, ale już nie mam pojęcia gdzie to mogło być, ponieważ było to dawno.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...