Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Ból żuchwy promieniujący do klatki piersiowej lub odwrotnie


Gość Anita

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Od około 2-3 lat mam baaaaaardzo sporadycznie - bo zazwyczaj do 3-4 razy w roku, w nocy, taki ból, który trwa do 2-3 minut (wiecie, jak coś boli i czuje się dyskomfort, to nie myśli się o patrzeniu na zegarek, ile to dokładnie trwa).

Jest to ból odczuwalny w górnej części klatki piersiowej i w żuchwie. W klatce piersiowej mam wrażenie, jakby wynikał ze skurczu lub coś podobnego się czuje, jak jest wzdęcie w brzuchu (nadmiar gazów). W szczęce - tępy, nie dotyczy zębów.

Od zawsze jestem osobą znerwicowaną, jestem obecnie między 40 i 35 rokiem życia. Mam krzywy zgryz (ale nigdy nie powodowało to wcześniej żadnych bólów, także stawów żuchwowo-skroniowych).

Ból mija i nie pozostawia po sobie nic szczególnego, może tylko zmęczenie mięśni. Nie towarzyszy temu duszność ani jakieś specjalne kołatania serca czy zmiany w jego rytmie (nigdy się na serce nie leczyłam, a nic mi nie wyszło ani osłuchowo, ani na EKG). Czuję jak mnie wtedy ogarnia panika, ale wtedy siadam lekko pochylona do przodu i staram się spokoojnie oddychać i opanować się, żeby nie wpaść w panikę.

 

Czy ktoś kiedyś miał tak samo?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...