Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Tarczyca, wyniki badań


Gość Weronika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Weronika

Witam. Proszę o interpretację wyników. USG tarczycy: tarczyca prawidłowej wielkości, echogeniczności i o prawidłowym unaczynieniu miąższu; w płacie lewym widoczna zmiana loto torbielowata średnicy 3mm-niewymagajaca dalszej diagnostyki. Płat prawy ok 42x16x15mm V= 5,4mlPłat lewy ok. 35x15x11mm V=3,2ml

W okolicy podżuchwowej po stronie prawej widoczny pojedynczy węzeł chłonny w osi krótkiej 8mm, z prawidłową wnęka naczyniową-prawdopodobnie odczynowy.

Zrobiłam również badania inne badania a z nich:

Obniżone bazofile, podwyższone monocyty 11,40 (norma 2,0-10,0),podwyższone anty-TPO 51,83 (norma 0,00-5,61) podwyższone anty-TG 15,59 (norma 0,00-4,11), podwyższona prolaktyna 32,85, podwyższone DHEA SO4 - 434,00.

Tsh, ft3,ft4, crp,Ob w normie.

Mam również podwyższone Ige i aptt(40,2sek), czekam na wyniki badań wycinka skóry (zmiany na piersiach i tułowiu). Noszę aparat ortodontyczny, podejrzenie alergii, bądź przyluszczyca/wyprysk/jakieś zmiany kontaktowe.

Badania robiłam ze względu na to że jestem kilka miesięcy po poronieniu ciąży w 21 tyg oraz ze względu na te zmiany na ciele (występowały już przed ciążą). Badania ciążowe miałam prawidłowe.

Proszę o interpretację wyników. Chciałabym unormować swoją sytuację zdrowotną, bardzo mnie ona martwi.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...