Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Nadciśnienie, arytmia 20 latek


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz

Witam. Mam 20 lat. Od dłuższego czasu mam przeczucie, że coś nie gra z moim zdrowiem. Odkąd pamiętam, bardzo mocno się pocę, czy siedzę w szkole, w domu, stoję, jest ciepło czy zimno - poci mi się całe ciało (stopy, dłonie, czoło, pachy, plecy, okolice szpary międzypośladkowej). Próbowałem, jakoś z tym walczyć, lekarz rodzinny polecił mi ogólnodostępne tabletki (które nic nie dały) stosowałem bardzo mocne miejscowe antyperspiranty (etiaxil) które bardzo mocno podrażniały mi skórę pod pachami, tak że nie mogłem wytrzymać z bólu ale działało (chwilę bo przestałem z tego korzystać). Jestem osobą która dużo sie rusza, gram w piłkę, pracuje, ćwiczę na WF, nie prowadzę zbyt zasiedziałego trybu życia. Mimo to na przestrzeni ostatnich 4 lat (wchodząc do 1 technikum do 4 klasy technikum bilans) przytyłem 40kg! Ponadto pielęgniarka przy bilansie dwa tygodnie temu wykryła mi że mam bardzo duze nadciśnienie jak na swój wiek (186/110/90), zacząłem systematycznie badać ciśnienie w domu i co dzień mam je podwyższone jak i również zdarza się, że ciśnieniomerz wykrywa mi arytmie serca. Ogólnie na przestrzeni 1,5-2 lat czuję, że moje zdrowie się mocno pogorszyło, męczę się z bezsennością, bardzo cieżko mi zasnąć, nie wysypiam się, nie mam tyle siły co kiedyś, czasem miewam bóle po prawej stronie klatki piersiowej, co jakiś czas coś kuje mnie w okolicach serca oraz mój układ trawienny jakby to nazwać bardzo się "uwydatnił" to znaczy średnio dziennie defekuje pomiędzy 2-4 razy.
Nie wiem czy to wszystko się miedzy sobą jakoś łączy ale bardzo proszę o poradę jakiegoś lekarza co mam robić lub gdzie się udać....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...