Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Rezonans kręgosłupa piersiowego - guzki schmerla


Gość Domel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Od około miesiąca mam ból między łopatkami po lewej i prawej stronie kręgosłupa. Zrobiłem więc rezonans magnetyczny. Ból ten promieniuje do klatki piersiowej, bolą także te zaczepy przy barku.

Poniżej treść opisu badania.

W przestrzeni międzykręgowej Th5-Th6, Th6-Th7 oraz Th7-Th8 widoczne wypukliny krążków 
międzykręgowych, przy czym dwie pierwsze to wypukliny prawoboczne modelujące worek oponowy i 
powodujące dyskretną mielokompresję rdzenia międzykręgowego. Ostatnia z protruzji to protruzja 
centralna, która nieznacznie modeluje worek oponowy. 
W opisywanym zakresie Th5-Th7 degeneracja krążków międzykręgowych pod postacią dehydratacji. 
Mniejsze nasilenie zmian o tym charakterze na wysokości Th7-Th8. 
Degeneracja krążka międzykręgowego pod postacią dehydratacji widoczna również na poziomie Th8-
Th9. Obraz pozostałych krążków międzykręgowych z zakresu badania prawidłowy. 
Nie uwidoczniono również innych protruzji krążków międzykręgowych, a także nie uwidoczniono cech 
stenozy kanału kręgowego oraz stenozy kanałów korzeniowych. 
Niewielkie wyostrzenia krawędzi trzonów kręgów Th.
Sygnał rdzenia kręgowego z zakresu badania prawidłowy. 
W badaniu zwraca również uwagę obraz nerek - jak w przypadku torbielowatości. 

 

Wczoraj byłem u swojej fizjoterapeutki z wynikiem ( do ortopedy z wynikiem idę w piątek). 

Moja fizjoterapeutka się zaniepokoiła , mówiła o guzkach Schmerla, że w części kręgosłupa między kręgami nie ma wogole płynu. Zrobiła mi zabieg prądy TENS + kizoterapie . Kazała mi brać 3 razy dziennie witaminę B12 po 2 tabletki ( w sumie dzienna dawka to 3000 mg - czy nie jest to za dużo ?) . Plus potas+magnes+witaminę b6 raz dziennie.  

Dziś mam kolejną wizytę. 

Mial ktoś z was z tym problemy ? ( Powiem wam że bardzo ten ból utrudnia codzienne życie ehh). 

Czy jest wyleczalne dzięki farmakoterapii + zabiegi + ewentualnie ćwiczenia ? 

Od 7.03 mam w innym ośrodku zabiegi ( ale to skierowanie na nie dostałem od ortopedy który jeszcze nie znał wyniku z RM). 

I mam tam krioterapia. Czy jest to bezpieczne czy lepiej pomoże ogrzewanie jakimś termoforem ? 

Ps. Wczoraj fizjoterapeuta stwierdził że jakaś martwica wystąpiła i czy nie miałem jakiegoś wypadku z obrażeniami klatki piersiowej - ale powiedziałem że nie miałem wogole , bo nie miałem

Proszę o odpowiedź . Z góry dziękuję. 

 

Odnośnik do komentarza

Byłam na rezonansie całego kręgosłupa w centrum diagnostycznym  Radiomedica w Warszawie radiomedica.pl/ badanie bardzo dokładne, czułam się komfortowo, fajna atmosfera, zero stresu, szybko miałam wynik. Trafiłam na prawdę na bardzo dobrych specjalistów i pomocny personel.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...