Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Powiększony jeden migdał i inne dolegliwości


Gość Paulina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Borykam się z powiększonym lewym migdałem już od 2 tygodni, nie wiem co już robić. Migdał powiekszył się nagle wieczorem i był na tyle wielki, że miałam odruch wymiotny. Nie dolegało mi nic innego. Byłam u pediatry, przepisał antybiotyk na zmieniejsze migdała i tabletki na zatoki ze względu na spływającą białą wydzielinę po gardle (około miesiąc wcześniej miałam zapalenie zatok). Przez pierwsze 3-4 dni nie było jakieś wielkiej różnicy, po tych paru dniach dostałam bólu głowy w okolicach lewego ucha (kawałek za uchem, szyja i szczęka, nie były to mocne bóle). Migdał zmniejszył się, ale nadal jest dużo większy niż drugi. Odczuwam nadal te bóle, ale sporadycznie i nie tak mocno, a do tego "strzela" mi w szczęce kiedy chcę szeroko otworzyć buzię. Podejrzewam że mogło mi się to zrobić od częstego otwierania szeroko buzi, lecz nie jestem pewna czy może się tak zrobić. Dostaję obłędu, bo jedna dolegliwość ciągnie się za drugą i boję się, że to coś poważnego. Wcześniej miałam covid, przeszłam go łagodnie, ale w sylwestra zaatakował mnie nagły ból brzucha z lewej strony, myślałam że zwymiotuję i do tego paskudny ból brzucha. Od lekarza dostałam tabletki typowo na refluks, ze względu na kwaśne odbijania itd. Po badaniach z krwi (morfologia nie wyszła) i moczu lekarz stwierdził, że to podrażniona trzustka i minimalnie podniesione hormony tarczycy (stwierdził jednak, że z tą tarczycą to pewnie od dojrzewania) . Zalecona dieta, zastosowałam się i czułam znaczną poprawę. Miewałam kaszel i tą jakby flegmę na gardle (to samo o czym napisałam u góry). Nagle z dniem prawie całkowitej poprawy od brzucha wybił ten migdał. 2 dni temu wróciły mi podobne objawy jak miałam od brzucha tzn. lekko bolesne zapiekanie. Czy to może być od antybiotyku i innych leków, okropnego stresu? Chyba że to refluks, kwaśne odbijania i posmak kwasu w buzi miałam często. Ale skąd nagle ten migdał? Ma to jakiś związek z tym co już mi dolegało? Nikt w rodzinie tak nie miał, nic związanego z refluksem i takimi objawami, więc nie wiem jak to wygląda. Wiem tyle co z internetu, że od refluksu mogą być problemy laryngologiczne, ale czy akurat migdał? Orientuje się ktoś w tych tematach? Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...