Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Usuniecie woreczka żółciowego a Liraglutyd


Gość basia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem obecnie po usunieciu woreczka zółciowego. Przepisano mi lek Saxenda zawierający liraglutyd. Nie schudłam dużo podczas brania zastrzyków. Byłam na najniższej dawce, ponieważ strasznie źle się czułam - o czym informowałam lekarza. Miałam wykonywane USG jamy brzusznej rok wcześniej - nie wykazało żadnych zmian. Chciałam zapytać, czy jeżeli lek ten wpłynął na powstanie kamieni żółciowych,  to czy powinnam zbadać także inne narządy? Czy usunięcie woreczka żółciowego wpływa na długośc życia?

Odnośnik do komentarza

Droga Basiu,

Mialam usuniety woreczek w roku 1987, niestety nie bylo wowczas innych metod tylko zabieg operacyjny czyli otwarcie jamy brzusznej. Moj woreczek byl pelen kamieni a bylam wowczas mloda dziewczyna (27 lat). Moze tylko wspomne, ze wszczepiono mi podczas zabiegu zoltaczke wiec dwa strzaly w watrobe ale trzymalam ostra diete przez dwa lata i udalo sie. Zyje do dzis w bardzo dobrej formie, troche uwazam na diete watrobowa, podkreslam troche i mam sie swietnie (obecnie mam 62 lata). Wiec nie martw sie i wszystko bedzie dobrze - ja mam zamiar dotrwac do setki ;)) czego i tobie zycze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...