Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Problem z płucem - rak?


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry, mam niestety problem z plucem. Jakos 2 lata temu zaczely mi sie dziwne bole brzucha, potem rzucily sie na pluco. Ogromny ucisk klatki, glownie z prawej strony i w mostku, problemy z przelykaniem. Czasami bolalo az w plecach od uczucia ,,napompowanego" pluca. Ciezko sie nim oddychalo. Zrobilam wiele badan w roku 2020. 2x spirometria, krew kilka razy, d-dimery, tarczyca, mocz, badanie plwociny, rtg kregoslupa, pluc, usg tarczycy, serca, brzucha, pluc, dokladne badania serca, gastroskopia a na koniec tomografia klatki z kontrastem. Jedyne co wyszlo to jakies drobne zwloknienia w plucach i 3 malenkie guzki ok 2mm. Pulmunolog powiedzial, ze prawdopodobnie mialam zapalenie pluc bezobjawowe, bo gruzlica mi nie wyszla. I to na tyle. Udalam sie wiec do psychiatry z nawrotem nerwicy. Leki troche pomogly lecz nie do konca. Na poczatku faszerowalam sie benzodiazepinami przez uczucie ,,napompowania" prawego pluca i niemoznosc normalnego oddechu. Czasem czulam takie rzezenie przy oddychaniu, ale lekarze osluchowo nic nie wykryli. Tak sobie zylam ciagle z mysla, ze to tylko nerwica plus refluks, bo mialam przemieszczajace sie uciski, czkawki i nieraz mi sie odbilo z kwasami. Niestety od niedawna nastapilo pogorszenie. Prawe pluco znow mocno uciska, od jakichs 2 tygodni ten ucisk bywa bolesny, boli az plecach. To nie klucie tylko gniecenie i bol rozpierajacy. Kilka dni temu przy probie odkaszlniecia (drapalo gardlo) wyplulam 3x w ciagu dnia wydzieline bladorozowa (czulam smak krwi). Potem to juz sie nie powtorzylo. Od wczoraj pluje normalna przezroczysta wydzielina z czarnymi nitkami. Nie wiem czy to bakterie, czy co. Odkad zaczelam nowa prace z dziecmi, to ciagle choruje. Juz nie wytrzymuje z tym plucem, ktoregos dnia obudze sie z zaawansowanym nowotworem i nie bedzie juz dla mnie ratunku. Nie mam kaszlu (jak jestem zdrowa), nie mam goraczki, trenuje na silowni z ciezarami, nie chudne. Przy wysilku silowym mi lepiej sie oddycha niz przed. Ciagle jestem przemeczona. Nie wiem co robic, znow zostane splawiona przez lekarzy a nie mam sily. Boli mnie tez nieraz brzuch pod prawym zebrem. Pomocy, co mam robic? Czuje sie teraz w prawym plucu jakby mnie cale miesnie plecow bolaly.

 

Mam 30 lat, jestem kobieta, trenuje silowo, nie pale papierosow, alkohol pije rzadko (po nim boli mnie brzuch), waga idealna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...