Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy mam PZT ?


Gość szopen83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Od ok ponad miesiąca pojawił się u mnie ból brzucha po kolacji zlokalizowany pod mostkiem . Następnie zaczął występować  lekki kłujący ból po lewej stronie,  pod żebrami lub  niżej .Po jedzeniu burczy brzuch , czasami mam gazy , i zaparcia ,lecz nie ma biegunek . Występuje burczenie w jelitach ,czasami jakby wariowały.  Czasem gdy naciskam je to są obolałe .   Zaczęły się także luźne żółte stolce . Czasem po jedzeniu mam uczucie głodu,  ssania. Schudłem 5kg . Ograniczyłem jedzenie . Zrobiłem morfologię . Tam wyszedł tylko podwyższony ALAT 65. Nie zrobiono mi badań pod kątem amylaza i lipazy . Poszedłem zrobić USG I niestety nie jest dobrze . Wątroba niepowiększona ,wyraźnie i jednorodnie wzmożona. Rysunek naczyniowy w wątrobie zredukowany na obwodzie z objawem amputacji najmniejszych obwodowych naczyn . Brzegi wątroby zaokrąglone . Leasio diffusa bez powiększenia.  Innych zmian nie wykazuje . 

Drogi żółciowe wewnątrz i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone .Trzustka z niewielkimi deformacjami obrysów . Wzdłuż konturów trzustki pojedyncze ,punktowane zwapnienia . Dane mogące odpowiadać wcześniej przebytemu zapaleniu . Innych zmian trzustka nie wykazuje . Śledziona prawidłowa. W nerkach pojedyncze zlogi typu piasek . Innych zmian nie wykazują  .Pęcherz bez patologii ,aorta brzuszna beż tętniakowych poszerzeń . Do tego gastroskopia 3 lata temu wykazała przepuklinę rozworu przełykowego a w lipcu tego roku refluks żółciowy i jeziorko żółci w żołądku . Pracuję od 5 lat na same noce od godziny 2 w nocy do 10 rano . Praca jest fizyczna i dużo dźwigam.  Mam problemy ze spaniem w dzień.  Alkoholu nie spożywam od 3,5 roku w ogóle . Wcześniej tak . Mój dieta jednak nie była zbyt dobra. ( słodkie napoje gazowane , chipsy , smażone mieso na oleju itp ,dużo słodyczy .) W ciągu trzech lat przeżyłem duzo stresu ,z powodów osobistych jak i zdrowotnych . Teraz także jestem w dużym stresie . Gdy miałem 3 lata temu objawy refluksu ( bóle klatki piersiowej , krtani ) myślałem że to rak . Potem bóle krocza gdzie urolog stwierdził ból krocza od kręgosłupa lub zapalenie prostaty , także bałem się o nowotwór,  potem znów ból krtani I przełyku.  Gastrolog po gastroskopii stwierdził że przy przepuklinie rozworu tylko dieta moze pomoc i nic więcej,  można wspomagać się inhibitorami pompy protonowej . Teraz znowu jestem w wielkim stresie . Znów podejrzewam najgorsze choroby .Lekarz który robił mi USG powiedział abym się nie przejmował bo żadnego guza nie ma , tylko trzymal dietę . Lekarka doradziła krzywą cukrową którą zrobiłem i czekam na wynik . Uwaza bardziej że przyczyną jest stłuszczona wątroba . 22.01 mam wizytę u gastroenterologa . Staram się myśleć o dobrych rzeczach ale ta trzustka ciągle siedzi mi w głowie . Ciągłe czytam internet na ten temat i boję się coraz bardziej . Nie wiem czy z tego w ogóle wyjdę .Nie jestem w dobrym stanie psychicznym z tego powodu . Czasami się podniosę , ale gdy znów o tym czytam mój nastrój strasznie opada.   Dodam jeszcze że przed tym będąc na urlopie w Meksyku miałem zatruciegdyż zjadłem 2 porcje makaronu z jakimis grzybami , popijając z colą z połową szklanki lodu . Na drugi dzień miałem mdłośći , osłabienie i łamanie w kościach . Nie mogłem tego wydalić z siebie. Zmuszałem się do wymiotów , ale po lekach na drugi dzień doszedłem do siebie ,ale to chyba nie będzie miało związku z dolegliwościami . Chyba tylko TK może tutaj określić powagę mojej choroby . Ale boję sie bardzo . Mam dopiero 38 lat i pewne plany na przyszłość a może już zbliżać się mój koniec :(( Bo zwapnienia trzustki to PZT lub jeszcze gorzej.  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...