Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Zatkane uszy I zawroty głowy


Gość Dominika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Opiszę krótko swoją historię. Być może ktos podzieli się jakąś dobrą rada? 
Wszystko zaczęło się w marcu tego roku. Złapałam jakieś przeziębienie - kaszel, katar, ból głowy. Wtedy zatkało mi uszy i od tamtej pory słyszę piski, szumy i trzaski. Po wyleczeniu przeziębienia uczucie pełności w uszach nie ustało, lekarz przypisal krople do nosa z  kortyzolem. Kiedy w maju wciąż objawy nie ustawały zostałam skierowana do laryngologa. W oczekiwaniu na wizytę miałam epizod bardzo silnych zawrotów głowy, które uniemożliwiały mi chodzenie, z tego powodu trafiłam na pogotowie. Przypisali mi tam kortyzol w tabletkach i przyspieszyli wizytę u laryngologa. Laryngolog wykonała szereg testów, stwierdziła że to prawdopodobnie choroba Meniera. Przypisała betahistyne i witaminę B (ryboflawine) wykonano mi tez jądrowy rezonans, który wykazał wodniaka. Leki nie pomagały, w międzyczasie odbyłam rechabilitacje przedsionkowa, ktora również nie przyniosła skutku. Moja laryngolog wysłała mnie do profesora specjalizującego się w zawrotach glowy, on przeprowadził szereg innych badań i wykluczył meniera stwierdzając PPPD. Zlecił między innymi badanie VNG które wykazało 33% ubytku w prawym błędniku, zalecił treningi VID (Stymulacja blednika) które odrobinę pomogły w zakresie zawrotów głowy, jednak uporczywe szumy i uczucie zatkanych uszu utrzymują się niezmiennie od marca, a mamy już grudzień... trwa to bez przerwy. Dzisiaj profesor powiedzial mi, że on nie wie co jest przyczyną i odesłał mnie do swojego kolegi specjalizującego się w takich przypadkach, jednak wizyta dopiero 10 lutego a ja już wariuje bo tak na dobrą sprawę od ponad pół roku nie mam postawionej diagnozy. Dodam że zatkane uszy odczuwam tak jakbym była pod wodą, jakby zmieniało się ciśnienie podczas ladowania samolotem.. mam 29 lat, jeśli to istotne.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, max72 napisał:

Bardzo dziwne te objawy. Mimo wszystko poleciłabym pójść do lekarza. Wiem, że to forum o zdrowiu, ale jednak żadna odpowiedź nie zastąpi konsultacji ze specjalistą. 

Byłam już u 5 specjalistów i na 10 lutego mam wyznaczoną wizytę u kolejnego, zdjęcia sobie sprawę że porady internetowe nie zastąpią lekarza, jednak żaden z pięciu do tej pory mi nie pomógł, dlatego szukam wszędzie jakiejkolwiek nadzieji, ze moze by  jeszcze normalnie

Odnośnik do komentarza
Gość Justtt223

Ja miałam tak że kiedyś zatkało Mi się ucho tak bez powodu po chwili się odetkalo to później kręciło Mi się ciągle w głowie tez chodziłam po lekarzach poszłam na badanie vng i wyszło że mam jeden słabszy blednik czy jakoś tak , później poszłam do neurologa dostałam tabletki to po 2 tyg wszystko ustało . Minęło już pół roku i narazie nie wróciło 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...