Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Ciągła suchość w jamie ustnej


Gość DamianeczekXD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DamianeczekXD

Witam , od 5 miesięcy meczu mnie suchość w jamie ustnej , nie mogę normalnie funkcjonować.  , Picie dużej ilości wody i nawilżanie nie pomaga . Mam zdiagnozowana przepuchlina żołądka .  Robiłem badania krtani ,tarczycy i slinianek wszystko w dobrym stanie . Nos mam cały czas zatkany , żadne krople nie momagaja , nie odczuwam żeby mi coś spływało . Nie wiem jak sobie z tym poradzić . Wczoraj spuchło mi dziaslo i wypieram się po week do dentysty . W jakim kierunku iść ,jeśli chodzi o diagnozę 

Odnośnik do komentarza

U mnie to były dwie rzeczy na raz: problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym (najlepiej iść do fizjoterapeuty lub dentysty, który się takimi problemami zajmuje - nie każdy się tym zajmuje) i refluks z objawami pozaprzełykowymi.

Suchość była naprawdę straszna, byłam kilka razy u laryngologa i nic nie stwierdzał, wymusiłam skierowanie na gastroskopię, wyszedł refluks, gastrolog potwierdził, że suchość jest od tego.

No i dodatkowo dentysta stwierdził problemy z tym stawem i wysłał do fizjoterapeuty, który potwierdził, że suchość jest od tego.

Więc miałam suchość od dwóch problemów na raz. Z tego wszystkiego fizjoterapeuta pomógł najbardziej, bo oprócz ćwiczeń na staw pokazał też ćwiczenia przepony na refluks, jedno i drugie pomaga zwalczyć tę okropną suchość.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...