Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Dziwny lekarz


poziomka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

 

miałam dziś nieprzyjemną sytuację z lekarzem rodzinnym. W czwartek została stwierdzona u mnie ostra angina bakteryjna i przepisano mi antybiotyk. Dzisiaj zadzwoniłam ponownie do lekarza i poprosiłam o teleporadę w celu uzyskania zwolnienia lekarskiego i leku wspomagającego do antybiotyku np. roztworu do płukania, gdyż gardło nadal bardzo mnie boli. Odebrała inna Pani lekarz, która zaczęła wmawiać mi,  że to zakażenie WIRUSOWE (powiedziałam, ze antybiotyk jakoś super nie zadziałał, ale cudów nie oczekiwałam. Zostało mi jeszcze 8 tabletek). Pani wystawiła zlecenie na test covid. Test oczywiście wykonałam, ale nie było do tego podstaw. Nie mam już gorączki (stan podgorączkowy w niedziele 37 stopni, w sobotę 38), dziś bez gorączki, nie dolega mi nic NIC, tylko mam paskudnie zaropiałe gardło! Czy lekarze mogą tak sobie według własnego widzimisię wysyłać kogoś na izolację? Czy teraz jestem objęta kwarantanną? Jutro mam zabieg u lekarza na który czekałam ponad 3 miesiące… Wspomnę, że jestem w pełni zaszczepiona i nie mam żadnych objawów charakterystycznych dla covid. Mam anginę. 

Odnośnik do komentarza

Ale jak test masz negatywny, to ja bym poszła na ten zabieg, tylko czy warto jak jesteś osłabiona po chorobie i antybiotyku, do tego zdrowa jeszcze nie jesteś. Zadzwoń i przełóż, jeśli powodem jest chorób, to następny termin nie powinien być odległy. 

Na przyszłość, nie wszystkie antybiotyki są dobre na anginę, dobry jest summamed, 1tabl. x  trzy dni, ma działanie 10 dni. 

A na gardło stosuj też domowe sposoby. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...