Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Zaburzenia snu u dziecka


Gość Ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam problem z synem, nie wiem już gdzie szukac pomocy. Syn ma 9 lat i nadal moczy się w nocy. Urologicznie, jest wszystko w porządku, zaczelismy niedawno chodzić na wizyty do psychologa. To nie jest tak, ze syn nagle zaczął moczyć się w nocy, on nigdy nie przestał tego robić. Codziennie budzę go i zaprowadzam do toalety, jeśli tego nie zrobię, zmoczy się. Problem jest tego rodzaju, że on śpi bardzo mocno. Podchodzę do niego, podnoszę go i zaprowadzam go do toalety, on jest w takim pół śnie, praktycznie się nie wybudza. Nawet gdy śpi i dojdzie do mikcji, nie  wybudza się, wilgoć go nie budzi. Nie wiem co robić, gdzie się udac po dalszą  pomoc. 

Odnośnik do komentarza

Dziecko w tym wieku, powinno przesypiać całą noc, bez sikania, nawet niespełna 3 letnie dzieci przesypiają całą noc, a pampers po nocy jest suchy. Tak też pewnie działa fizjologia, bo dzieci śpią głęboko. 

Dlatego bardziej bym upatrywała problemu z jego potrzebą nocnego sikania, tylko tu pewnie nie da się nic zrobić, poza ograniczeniem picia od podwieczorku. Choć w tym wieku, to wynika też z braku silnego impusu do mózgu, żeby się wybudzić. 

 

Odnośnik do komentarza

Dzieci są rózne, jedne przestaną moczyć się w nocy w wieku 3 lat, a inne znacznie później. Z tego, co się orientuję to leczy się to po 5 roku życia. Wiec do tego czasu dziecko ma czas. Jeśli dziewieciolatek wciąż się moczy to koniecznie idź do lekarza. Takie budzenie na siłe czy zaprowadzanie na śpiocha się nie sprawdza, bo dziecko niczego nie pamięta, lepszy już będzie alarm wybudzeniowy

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.11.2021 o 12:37, Gość Klausa napisał:

A co to jest alarm wybudzeniowy? Możesz napisać trochę więcej o tej metodzie, stosowałaś u swojego dziecka?

Alarm ma specjalną sondę, którą umieszcza się w majtkach, kiedy alarm poczuje pierwsze oznaki wilgoci to budzi dziecko, żeby mogło dokończyć w toalecie. Ja stosowałam alarm u syna przez około 3 miesiące i efekty były bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...