Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Praca na zmywaku a zdrowie


Gość Depresyjny

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach prac społecznych musze pracować na zmywaku. Mam do odpracowania łącznie 600 godzin w ciągu roku . Pracuje po 12-13 h dziennie. Nie wyrabiam się i musze do pracy nosić czarny habit do ziemi oraz cienkie cieliste rajstopy … Dyrektor dał mi tez ciężkie robocze buty z klamra . Ja bym to nazwał niewolnicza praca na zmywaku . Szef jest bardzo surowy i wymagający . Wyzywa mnie i się drze nawet bez powodu . Przy schylaniu się odczuwam silny bol w kręgosłupie i lewym biodrze . Mam tez zwyrodnienia stawów łokciowych i kolanowych a oni zmuszają mnie do tej pracy . Jak dźwigam kartony z talerzami to odczuwam masakryczny bol kręgów i szyi oraz miednicy .gdy kiedys stłukłem talerz szef próbował podnieść na mnie rękę . Wyzywał mnie od najgorszych …. Szef pracy każe mi tez obsługiwać wózek widłowy i nosić ciężkie skrzynie jedna po 60 kg . Cholera wie co jest w tych skrzyniach ale na pewno talerze i jabłka . Na pewno szkło . Szoruje gary i talerze w tej sukni pot się ze mnie leje …Szef się na mnie uwzial a jak stoję to mnie kopie lub podnosi suknie do gory . Zaglada mi w rajstopy . Jestem chłopakiem. … Przy 174 cm waze 68 kg i jestem pakerem 

Jak nosiłem dzbany to jeden wyleciał mi z rak i szef mnie zwolnił na 8 dni 

Odnośnik do komentarza

Pracowałam 3 lata na zmywaku i nie zauważyłam żadnego uszczerbku na zdrowiu. Myślę, że nie masz się co martwić. Ja też z dnia na dzień tą pracę straciłam i zostałam z niczym. Teraz mam inną pracę totalnie w innej branży, ale jednak boję się, że historia się powtórzy. Myślę nad ubezpieczeniem od utraty dochodu. Czytałam o tym na https://www.gazetamyszkowska.pl/wiadomosci/s/15174,ubezpieczenie-od-utraty-dochodu-na-czym-polega i powiem Wam nie jest to głupie, a nawet bardzo pomocne w takich sytuacjach trudnych. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Pracuje w kuchni od zawsze i ciągle borykam się z niepoważnymi komentarzami tj. "baba do garów" itd. Oczywiście ze strony szefa... uważam, że to uderza już w seksizm w pracy. Jak sobie z nim radzić? Staram się czytać artykuły tj. ten https://whiblo.pl/blog/dyskryminacja-kobiet-w-pracy-jak-ja-zwalczyc-bedac-pracodawca/ by dowiedzieć się czegoś na ten temat. Nie da się ukryć, seksizm występuje w pracy nawet w XXI wieku, żeby go odczuć na własnej skórze wystarczy tylko się postawić facetom, powiedzieć coś lub zrobić coś co jest nie pomyśli naszym kolegom. Jeżeli tylko trafimy na mężczyznę, który nie ma szacunku do płci przeciwnej, na efekty nie trzeba długo czekać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...