Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak postąpić z agresywnym amstaffem , który mnie już wiele razy ugryzł ?


Gość Kibol Lecha Poznań

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kibol Lecha Poznań

Znowu mnie ugryzł, tym razem w palca . Krew mi leciała chyba z 3 godziny. Chciałem go wziąć na ręce i wykapać. On chyba nie przepada za myciem się, dlatego mnie uwalił tak mocno. Łącznie odkąd go mam ugryzł mnie jakieś 10 razy . Na spacery chodzi zawsze w kagańcu bo się na każdego rzuca . Największym paradoksem jest to , ze jak śpię to wskakuje mi na łóżko i sie tuli. Łeb kladzie na moim brzuchu . Ale jak mam go umyć to wybucha agresją a psa trzeba chociaż raz w tygodniu umyć by nie miał wszy . A oddać go nie mogę bo sie do niego mocno przywiązałem i zapłakałbym sie chyba za nim . 
 

 

MMA smród .

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem, sam tu sobie nie poradzisz. Zwierzę ma jakiś problem, czegos np. Sie boi dlatego reaguje w pewnych sytuacjach agresja. Powinieneś zasięgnąć opinii behawiorysty psiego, czasem wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian w życie i już są widoczne efekty. Popytaj o fachowca w Twojej okolicy i zapisz się na konsultację, bo inaczej utrwalisz zachowanie pupila i będzie Wam jeszcze trudniej.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Gość Krysia napisał:

Moim zdaniem, sam tu sobie nie poradzisz. Zwierzę ma jakiś problem, czegos np. Sie boi dlatego reaguje w pewnych sytuacjach agresja. Powinieneś zasięgnąć opinii behawiorysty psiego, czasem wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian w życie i już są widoczne efekty. Popytaj o fachowca w Twojej okolicy i zapisz się na konsultację, bo inaczej utrwalisz zachowanie pupila i będzie Wam jeszcze trudniej.

Reaguje tak jak go chce umyć albo wziąć na ręce . Najbardziej nie lubi być brany na ręce właśnie … Kiedys tak mnie ugryzł , ze cały bandaż był we krwi … Myślałem ze mi chyba odgryzł palec 
to było niedawno 

Odnośnik do komentarza

Sam widzisz. Zwierzę ma wpojone niewłaściwe wzorce zachowania, pewnie przez wcześniejszych właścicieli? Musisz z nim popracować,  ale bez specjalisty tu się nie obejdzie.  Na pewno nie wolno go brać na ręce,  jeśli tego nie lubi, bo kiedyś naprawdę odgryzie Ci palca...bić tez go nie można,  behawiorysta pokaże Ci wiele prostych metod, dzieki którym odmienisz źle nawyki psa. Jeśli nie wiesz, do kogo się zwrócić,  popytaj w szkolkach treserskich albo poczytaj w sieci. Na pewno nie powinieneś pozostawic sprawy, im szybciej zajmiesz się tym, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem Cię,  ale co zrobisz, jak zwierzę zachoruje? Niestety, ich nie dotyczy nfz:( spróbuj w takim razie poczytać na forach kynologicznych o postępowaniu z takimi psami jak Twój i obejrzyj na youtube filmy, na których specjaliści pokazują jak ułożyć agresywnego psa. Moze tam znajdziesz pomocne wskazówki. Co do kąpieli,  może spróbuj z nagrodami, po pierwszym zmoczeniu go woda, przerwij,  daj jakiś smakolyk, po głaszcz i za chwilę powtórz czynnosc. U psów bardzo dobrze działają nagrody, nie wolno natomiast ich karać fizycznie ani krzyczeć.  

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Krysia napisał:

Po zakończeniu kąpieli tez go nagrodz drobna  przekaska i pochwal, wtedy skojarzy kapiel z czymś przyjemnym. 

Emmm no okej. Dzięki za rady, bo krew mi leciała prawie cały dzień... Myślałem że już nie mam palca...Ma bardzo dużo smakołyków. Mój pies dużo je i nawet mnie o to sam prosi. Jak jest głodny to też jest agresywny, pilnuje tego by nie chodził głodny. Ugryzł mnie też kiedyś w ramię i zrobił dziurę... Noszę jedne dresy już od ,2 tygodni

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...