Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Rwa pośladkowa


zibi54

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, zibi54 napisał:

Wykonałem kolejny rezonans odcinka kręgosłupa lędźwiowego ... 

 Tylko po co? Od tego nic się nie zmieni.

Zawsze trzeba zaczynać od dbania o kręgosłup do końca życia, który nie lubi dźwigania, siedzenia, tylko ruch oraz rehabilitacji.

Wszystko inne jest doraźnie i szkodliwe. 

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Gość ka-wa napisał:

Nie pamiętam czy Ci pisałam wcześniej, że realnie mogłoby Ci pomóc kąpiele w wodach solankowych termalnych. 

Pisałeś, owszem. od 2016 roku miałem spokój. pracuje jako opiekun w DE, nic nie dźwigam, wiele - codziennie spaceruje min 10 tys kroków. Obecne bóle przyszły nagle...... co mnie poważnie martwi, to spadek wagi ciała...obecnie to 57kg. Wiem, że częściowo odpowiedzialny jest nowotwór krtani i radioterapia.

Myślę o blokadzie czy ostrzykiwaniu kręgosłupa, Drogie to jest, i żaden lekarz do tej pory nie dawał mi gwarancji

Odnośnik do komentarza

Jak to jest duży duży ból, to pewnie stan zapalny, nie pomogły zastrzyki? 

Organizm sam też zwalcza stany zapalne, więc może samo minie. Ale jak ból jest bardzo dokuczliwy to jednorazowo możesz zdecydować się na blokadę. A ból masz tylko w pośladku czy też w kręgosłupie? 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość ka-wa napisał:

Jak to jest duży duży ból, to pewnie stan zapalny, nie pomogły zastrzyki? 

Organizm sam też zwalcza stany zapalne, więc może samo minie. Ale jak ból jest bardzo dokuczliwy to jednorazowo możesz zdecydować się na blokadę. A ból masz tylko w pośladku czy też w kręgosłupie? 

przedtem po dwóch tygodniach minęło samo. Nie mam zastrzyków, jedynie Traumol i środki przeciwzapalne. Kręgosłup nie boli. Mięsień w pośladkach pod kolanem, i takie wrażenie bolesnego skurczu w różnych miejscach

Odnośnik do komentarza

Operacja też do końca nie rozwiąże problemu, na jednej się nie skończy, dlatego sam musisz rozważyć. 

Powinieneś korzystać z pomocy fizjo-osteopaty, czyli wyczerpać wszystkie możliwości, tym bardziej, że ból może odpuścić jak poprzednio. 

Operacja to ostateczność, neurochirurg jest od tego, więc dla niego operacja jest w "grafiku" ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.10.2021 o 09:52, Gość ka-wa napisał:

Operacja też do końca nie rozwiąże problemu, na jednej się nie skończy, dlatego sam musisz rozważyć.

Byłem dzisiaj na trzeciej blokadzie. Mój lekarz po zbadaniu i kolejnym przeglądzie płytki MRI wystawił skierowanie na operacje w trybie pilnym 10 grudnia będę znał termin.

Napisał ( Coto oznacza): " Objawy naciągowe + lewej. Brak OA po lewej" Co to jest Brak OA ???????. Przy ponownej analizie MRI - Sekwestr po lewej na L4-L5 "

Sekwestr To wiem stwierdził wcześniej

Odnośnik do komentarza
Gość marek z Pozania

Miałem jakieś pół roku temu poważny i promieniujący ból w lewej nodze, od czubka palców aż do kręgosłupa. Okazało się, że to rwa kulszowa, której objawami jest wyjątkowo silny ból promieniujący od pośladków, do ud i łydek. Poszedłem do dobrego ortopedy  z Poznania doktora Wojciecha Ratajczaka przyjmuje na ul.Grunwaldzkiej zalecił mi  stosowanie olejków CBD a dokładnie olej CBD 5 % decarboxylated , MSM   i maść konopna Themrolka extra kupiłem w aptece  konopnej  w Poznaniu Konopna Farmacja mają sklep online https://konopiafarmacja.pl/   także na chwilę obecną nic mnie nie boli  ten zestaw spisał się rewelacyjnie. .

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.10.2021 o 09:52, Gość ka-wa napisał:

Operacja też do końca nie rozwiąże problemu, na jednej się nie skończy, dlatego sam musisz rozważyć. 

Powinieneś korzystać z pomocy fizjo-osteopaty, czyli wyczerpać wszystkie możliwości, tym bardziej, że ból może odpuścić jak poprzednio. 

Operacja to ostateczność, neurochirurg jest od tego, więc dla niego operacja jest w "grafiku" ?

Jednak zgodziłbyś się na zabieg ???? Trzeci zastrzyk trochę pomógł (1000 PLN) ale to działa tylko na tydzień. Nie jestem milionerem ażby co tydzień brać zastrzyki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...