Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Zespół jelita drażliwego (IBS)


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest tutaj ktos Kto cierpi na IBS?A moze ktos zna jakies forum gdzie mozna znalezc jakies rady,wsparcie...

Ja juz tego nie ogarniam.Zyje z tym od 20 lat I jest coraz gorzej.Ciagle boli mnie brzuch-na dole,na gorze,raz z prawej ,raz z lewej strony.Jest mi niedobrze,chodze zmulona,kreci mi sie w glowie.Czasem sa dni,ze ciezko normalnie funkcjonowac.Pierdze,bekam...to jest jakas masakra,zwlaszcza w pracy jest trudno,bo co chwile biegam do WC.Za kazdym razem jak mnie boli,to obawiam sie jakis strasznych chorob ,wlacznie z nowotworami.Jednak (na szczescie) w badaniach wszystko ok.Robilam gastroskopie,USG,tomograf,badania krwi na watrobe,trzustke,celiakie,niedobory witamin,badanie poziomu kalprotektyny oraz elastazy w kale,pasozyty,lamblie...wszystko w normie.Od tygodnia znow mnie tak skreca,ze nic nie moge robic.I znow wyobrazam sobie najgorsze,no bo nie miesci mi sie w glowie ze zespol jelita moze powodowac tak silne bolesci.Probowalam juz wszystkiego:diety FODMAP,eliminacje glutenu,laktozy,cukru,z lekow mebeverine,tribux,lansoprazole,probiotyki,ziola,maslan sodu i nic....Ktos sie z tego wyleczyl?A moze to nie IBS?Gdzie mam szukac pomocy?

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Gość ka-wa napisał:

Kolonoskopię też miałaś? 

Tak,ale dawno.Ponad 10 lat temu.Jakies 3 lata temu mialam sigmoidoskopie,a 4 m-ce temu tomograf.Chcialam skierowanie na kolonoskopie,ale moj lekarz zlecil najpierw badanie krwi I kalu.Poniewaz morfologia,CRP,oraz kalprotektyna w kale wyszly w normie,poza tym nie miewam biegunek I nie trace na wadze,wiec lekarz stwierdzil ze nie potrzeby kolonoskopii,bo nie mam zadnego stanu zapalnego.Powiedzial,ze gdyby cos sie dzialo to kalprotektyna bylaby podwyzszona.Prywatnie nie zrobie,bo mieszkam za granica,a tutaj prywatna kolonoskopia kosztuje majatek.

 

19 minut temu, Gość Sylkaaa9 napisał:

Ja mam zespół jelita drażliwego ale nie mam aż takich objawów. Czasami ból brzucha, skręcanie w brzuchu czy mocne kłucie. Co jakiś czas biorę probiotyki z różnych grup. Codziennie 2 jabłka i jogurty.

Jablek nie moge.Od razu mnie skreca.Jogurty przerabialam (nawet takie wlasnej roboty) i nie bylo lepiej.

A Ciebie gdzie dokladnie boli brzuch?Bo mnie glownie okolice pepka,oraz prawa dolna strona.Takie klucia lub skurcze.Bola mnie tez plecy na dole-bol podobny jak przy okresie.Serio,czasem mam takie schizy,ze mysle ze mam jakiegos raka.Niby tomograf nic nie wykazal,ale I tak sie boje.

Ostatnio dostalam od lekarza antydepresant-Amitryptyline.Uzywa sie go przy IBS.Mam brac na noc 10 mg.Jesli to nie pomoze,to juz Sama nie wiem ?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Agata napisał:

Ostatnio dostalam od lekarza antydepresant-Amitryptyline.Uzywa sie go przy IBS.Mam brac na noc 10 mg.Jesli to nie pomoze,to juz Sama nie wiem ?

Spróbuj, znam przypadek, gdzie na  nieuchwytne bóle brzucha, pomógł jakiś lek od psychiatry, okazało się, że le bóle były od nie domykania odżwiernka na tle nerwicowym. 

Godzinę temu, Gość Agata napisał:

Poniewaz morfologia,CRP,oraz kalprotektyna w kale wyszly w normie

Stanu zapalnego nie masz, ale nie zaszkodziłoby zrobienie kolonoskopii, żeby np. wykluczyć polipy. 

Godzinę temu, Gość Agata napisał:

poza tym nie miewam biegunek

To nie wskazuje na jelito drażliwe, moja koleżanka przy tej chorobie brała probiotyk Sanprobi ibs,  miała też polipy usuwane i z tego co wiem, to one głównie powodowały bóle. 

Dlatego najważniejsza jest diagnoza, o którą często ciężko, przy bólach brzucha. 

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, żę tak. Chodzi w końcu o to, byście jak najlepiej radzili sobie z takimi problemami. Ja na pewno mogę Wam podpowiedzieć, byście zawsze stawiali na jak najlepsze rozwiązania w zakresie Waszego zdrowia. Na stronie  https://ktomalek.pl/suplementy/probiotyki/cs-29/1 dobrze widać, jakie probiotyki mogą sprawdzić się u Was najkorzystniej.

Odnośnik do komentarza

Wiem że trochę czasu minęło ale robiłaś badanie na sibo? Jest to przerost bakterii w jelicie cienkim, nie wykrywa się tego ani w gastroskopi ani kolonoskopi, musiałabyś wykonać badanie wodorowe albo wodorowo-metanowe. Zawsze warto sprawdzić 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...