Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Uraz kręgosłupa lędźwiowego


michal9900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, około tydzień temu doznałem nieprzyjemnego urazu w kręgosłupie lędźwiowym po schyleniu się do poziomu ziemi by wyjąć coś z torby. Nagle poczułem straszny ból w lędźwiach, musiałem aż się położyć, w odczuciu było to jakbym coś zerwał. Gdy wstałem kolejne próby schylenia kończyły sie ostrym bólem. Minął ponad tydzień, przez cały ten czas czuję sztywność w okolicach kręgosłupa lędźwiowego, do tego nie czuję zbytniej ulgi podczas leżenia, ból niekiedy promieniuje do podbrzusza i pośladków oraz ma tendencję nasilania się podczas schylania. Dodam ,iż pracuję fizycznie, mam 22 lata, moja praca polega często na schylaniu się i podnoszeniu rzeczy z poziomu ziemi. Mam również zauważalną pogłębioną lordozę lędźwiową. Dziś udałem się na RTG lecz na wyniki muszę czekać do piątku, dlatego zwracam się o pomoc we wstępnej możliwej diagnozie mojego problemu, dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Nic Ci nie da nawet podejrzenie, bo i tak nic z tym nie jesteś w stanie zrobić, oprócz nacierania żelem przciwbólowym. 

Nieprawidłowa lordoza prowadzi do zwyrodnień/dyskopatii, dlatego powinieneś ćwiczyć, co na pewno zaleci lekarz, dbać o kręgosłup i nie dźwigać, schylać się na zgiętych nogach, dlatego ta praca raczej nie dla Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, michal9900 napisał:

przepraszam źle sformułowałem pytanie, miałem na myśli czy są możliwe jakieś złamania

Nie. 

Dobrze było sformułowane poprzednie pytanie, chyba, że nie zrozumiałeś odpowiedzi. 

Nie oczekuj interpretacji rtg na forum. 

Odnośnik do komentarza

Najlepiej wybrać się do odpowiedniego ortopedy, który zbada i zobaczy co i jak. Współczuję bólu kręgosłupa. Zwłaszcza odcinka lędźwiowego. Mnie też czasami bolał, ale to ze względu na siedzącą pracę, a że mam dodatkowy 6 kręg ( taką mam anomalię), to daje to ucisk mi na odcinek lędźwiowy. Co do rehabilitacji, to myślę że warto zajrzeć tutaj tutaj

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...