Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Tarczyca złe samopoczucie badania


Gość Sowola

Rekomendowane odpowiedzi

Kobieta 26lat, mam problem z przejściowymi stanami lękowymi. Pojawiają się nagle, najczęściej w okresach bez stresu itd, kilka lat temu miałam podobną sytuację, trafiłam na sor z powodu wysokiego ciśnienia i pulsu, omdlenia, zalecono badanie TSH, wyszło 2.0 podobno w normie. Od długiego czasu wszystko było w porządku, zmieniłam dietę na zdrowsza, schudłam 10kg. lecz ostatnio zaczęły wypadać mi włosy w coraz większych ilościach, ale paznokcie są ok. Mam ciągle zimne dłonie i stopy, aż bolą, czasem zaparcia, wzdęcia. Od ok 2tyg mam opuchnięte migdały, chrypkę i uczucie guli, mam wrażenie, że opuchnięta szyja na dole. Byłam pewna, że przeziębienie... Lecz Od kilku dni nie mam totalnie siły, szybko się mecze, bolą mnie mięśnie i stawy, obniżenie nastroju.. potem dochodzi do tego duży niepokój, drażliwość, drżenie rąk, biorę leki ziołowe na uspokojenie. Zastanawiam się nad zrobieniem badań w kierunku tarczycy, bo w rodzinie występują prawdopodobnie z tym problemy, czy na początku wystarczy TSH, ft4 i anty tpo? Oczywiście wizytę u psychologa również planuję.

Odnośnik do komentarza
Gość Mirabelka

Powiem tak, prawda jest taka, że jednym z powodów złego funkcjonowania tarczycy jest nasze odżywianie. Jeśli źle się odżywiamy, jemy np zbyt małą ilość kcal, to zaczyna źle funkcjonować nasza tarczyca niestety. Oczywiście choroby tarczycy mają tez swoje uwarunkowania genetyczne. Tutaj ka-wa napisała by skonsultować się z psychiatrą. A może warto pomyśleć o medycynie holistycznej jak tutaj https://medycynaholistyczna.com.pl/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...