Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Kolonoskopia


Rekomendowane odpowiedzi

Hej witajcie! 

Mam takie pytanie za 2 miesiące skończę 18 lat i mam we wtorek kolonoskopie na NFZ strasznie się boję bólu.. Pani chirurg stwierdziła rozrastającą się szczelinę odbytu.. Krwawie nie zawsze przy wydalaniu się.. A też mogę mieć genetycznie polipy, Mam preparat Moviprep i zapytanie takie jak to czyści? Miał ktoś z państwa? I czy ból da się wytrzymać bo gdzie nie gdzie czytałam to podobno ból nie do wytrzymania ? ja jestem bez znieczulenia.. Bo nic nawet nie mam napisane na karcie..Proszę o odpowiedź.. 

Odnośnik do komentarza

Skoro boisz sie bolu to naciskaj na badanie w znieczuleniu ogolnym.Ja co prawda kolonoskopie mialam pod narkoza,ale miałam robiona sigmoidoskopie bez narkozy.Dalo sie wytrzymac,ale troche bolalo.Ból taki jak przy silnych wzdeciach,bo oni wpuszczaja gaz do jelit.Kolonoskopia trwa dluzej,wiec dyskomfort tez pewnie większy.

Na pewno nie jest to ból nie do wytrzymania,ale troche boli.Mnie bolalo mimo,ze mialam podawny jakis gaz uspokajający.Najbardziej czulam jak sigmoidoskop "pokonywal zakręt".Przy sigmoidoskopi zakret jest tylko jeden,przy kolonoskopii jest ich kilka.

Znam tez ludzi, ktorzy mieli kolonoskopie bez sedacji I mowili,ze nie było źle.Ja jednak po doswiadczeniu z sigmoidoskopia zdecydowalam sie na kolonoskopie w narkozie.Mysle,ze wszystko zależy od nastawienia I tego jak dana osoba znosi ból.Ja mam niski próg bólu.

Dlaczego nie zapytasz o znieczulenie?Powiedz ze sie boisz,itp.Dla lekarza tez lepiej jesli pacjent jest zrelaksowany podczas wykonywania badania.

Ja tez mialam oba badania naNFZ I pytali mnie czy chce z narkoza czy bez.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...