Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Dwie skrajne opinie na temat rtg.


Gość Biszkopt89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Biszkopt89

Czesc. 

W mojej rodzinie jest przypadek dziwny. 

Były robione rtg płuc. Radiolog wykrył rozedme dość mała ale już będąca batdzo długo, stan zapalny w płucach ale mały i osłabione serce. Nie napisał by to skontrolować u innego lekarza lub potwierdzić np rezonansem. 

Byliśmy u innego lekarza - pulmunologa który stwierdzil nic nie widzi. 

Co się robi w takiej sytuacji? Nie wiemy czy chcemy robić burze le krew nas zalewa. Osoba ta pali a po diagnozie mowiacej ze wszystko ok pali częściej.

Czy jest możliwe że dwóch lekarzy tak inaczej widzi rozedme? Serce? Stan zapalny przewlekły? To widać chyba czy jest czy nie. Mi płyta nie działa w komputerze bo nawet próbowałam sama sprawdzić po wizycie tej osoby u pulmunologa. 

 

 

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Gość Biszkopt89 napisał:

nawet próbowałam sama sprawdzić po wizycie tej osoby u pulmunologa. 

I tak byś nic nie zobaczyła. 

36 minut temu, Gość Biszkopt89 napisał:

Czy jest możliwe że dwóch lekarzy tak inaczej widzi rozedme? Serce? Stan zapalny przewlekły? 

Jak najbardziej, nie raz się zdarza, że każdy lekarz widzi coś innego i to w bardziej oczywistych... 

38 minut temu, Gość Biszkopt89 napisał:

To widać chyba czy jest czy nie.

Nie do końca, rtg nie jest badaniem dokładnym, dlatego powinien zrobić TK, żeby wiedzieć jak to faktycznie wygląda. 

40 minut temu, Gość Biszkopt89 napisał:

Osoba ta pali a po diagnozie mowiacej ze wszystko ok pali częściej.

Ani rozedma, ani stan zapalny, ani nawet pochp, nie spowoduje, że osoba paląca rzuci palenie, on musi po prostu sam chcieć wyzwolić się z nałogu, bez względu na zdrowie.

Naciski rodziny nigdy nie przynoszą rezultatu. 

Odnośnik do komentarza
Gość Biszkopt89

Było też na opisie że pojawiły się blaszka lub blaszki przy aorcie. To chyba prawda bo u tej osoby cholesterol jest zawsze delikatnie ponad normę. Blaszki pulmunolog też nie widział. Diety nie kazał zmienić.. Mimo że ponoć widział badania krwi. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...