Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Usuwanie korzenia zęba


Gość Agatka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy usuwanie korzenia zęba jest bolesne?Niestety złamal,a wlasciwie wykruszyl mi się ząb przy samym dziąsle i zostal sam korzeń.Raczej na 100% bedzie do usuniecia,bo ząb byl kilka razy leczony,w tym  kanalowo jakieś 20 lat temu i wiecej tam bylo wypelnienia niz samego zęba.Strasznie sie boje.To mój pierwszy ząb w życiu jaki muszę usunąc no i od razu tak ekstremalnie,ze sam korzeń.Ząb to górna piątka.Czy taka rana dlugo sie goi,trzeba jakies szwy?I czy zwykly dentysta to usunie czy musze do  chirurga dentystycznego?Podobno to mężczyzni boją sie dentysty,ale widać ja jestem wyjatkiem,bo boje sie mega...

Odnośnik do komentarza

Nie boli.To nie średniowiecze I jest cos takiego jak znieczulenie.Ja miałem wyrywane 2 zęby na raz I nic nie czułem.Owszem,pozniej jak przestalo działac znieczulenie to trochę bolalo,ale wziałem 2 pyralginy i bylo ok.Tak,że wyluzuj,bedzie ok.

Odnośnik do komentarza

Dziekuje za opowiedzi.Mam tylko jeszcze jedno pytanie: czy zwykly dentysta usunie korzen,czy musze do chirurga szczekowego?

Tylko prosze...bez reklam,bo po pierwsze mieszkam za granica wiec na pewno nie skorzystam, a po drugie raczej nikt nie odwazy sie skorzystac z uslug dentysty,ktorego nie stac na normalna,platna reklame,tylko musi spamowac na forum ?

Odnośnik do komentarza

U mnie niestety było coś więcej poza korzeniem. Ogólnie zabieg usunięcia tego wszystkiego miałam pod znieczuleniem ogólnym, co doceniam. Naprawdę się cieszę, że w przychodni Dental w Lublinie, miałam taką możliwość. Zabieg był bezbolesny, jestem zadowolona z tego, jak przebiegł. W tej przychodni wykonują również usługi implantoprotetyczne, z których na pewno skorzystam w tym roku, polecam ich serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Miałam usuwane ósemki, urosły mi wszystkie 4, całkiem szybko, akurat byłam tak zabiegana, że nie miałam jak sie umówić do dentysty i poszłam dopiero, jak już wszystkie wyszły. Usunięcie zębów mądrości przeprowadził dentysta w centrum stomatologicznym New-Dent w Lublinie, miałam dobre znieczulenie, nic nie czułam, wszystko się udało. Zęby miałam usuwane na dwa razy, przy pierwszej wizycie była lewa strona, a ana kolejnej prawa. Całkiem dobrze zniosłam "rekuperację". Miejsce zdecydowanie wszystkim polecam. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...