Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Praca opiekunki osób starszych


Gość ewa4333

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad pracą za granicą i przyznam szczerze, że nie wiem, co wybrać. Moje uprawnienia pozwalają mi na pracę jako opiekunka osób starszych, ale oczywiście mogę też pojechać do pracy, która nie będzie wymagała ode mnie doświadczenia ani kwalifikacji. Co wybrać?

Odnośnik do komentarza

A pracowałaś już jako opiekunka osób starszych? Jeśli tak i jeśli wiesz, z czym ta praca się wiążę oraz jeśli chcesz pracować w takim zawodzie, to jak najbardziej wybierałabym tą opcję na Twoim miejscu.

Odnośnik do komentarza

Trzeba przyznać, że praca opiekunki jest ciężka, ale opłacalne, jeśli wybiera się korzystne oferty. Dla mnie te najlepsze posiada oferta Promedica24 i już niejednokrotnie korzystałam z ich usług. Zawsze można liczyć na pomoc koordynatora, legalne zatrudnienie, super warunki, no i odpowiednią zapłatę.

Odnośnik do komentarza

Ja też miałam wybór pracy w Niemczech ale zdecydowałam się na wyjechanie z laxo care jako opiekunka do osób starszych. Wcześniej pracowałam jako pielęgniarka w szpitalu także wiedziałam co i jak. Najgorzej było z językiem ale i jego po jakimś czasie opanowałam. 

Odnośnik do komentarza
Gość miechunka peruwiańska

Według mnie tego typu praca zawsze jest ciężka, bo to jest relacja opiekun podopieczny. Do tego fizycznie wymagająca. Ja byłam dwa razy na wyjeździe z promedicą, dobra organizacja, autobus praktycznie pod dom podopiecznego. Do rodzin szczęście nawet mam bo bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Gość OpiekunkaKaśka

Pracuje ok roku. Praca jest ciężka, trzeba miec tego świadomość. Opieka nad seniorami bywa różna. Wiadomo można trafić na babcię, która śmiga jak motorek, jest całkiem sprawna i trzeba tylko dotrzymać jej towarzystwa i pamiętać o lekach, ale trafiają się też bardziej schorowane osoby. Trzeba mieć tego świadomość.

Odnośnik do komentarza
Gość arendelka

No niestety praca opiekunki nie jest lekka i trzeba się z tym liczyć tak jak napisały dziewczyny. Ja wiedziałam na co się piszę wyjeżdżając z Promedica i nie narzekam. Najwazniejsze, że dobrze płacą i wszystko jest legalne. 

Odnośnik do komentarza

Praca opiekunki w Niemczech ma wiele zalet. Potrzeba samorealizacji jest naturalna dla każdego z nas. Każdy znajduje inne powołanie do pracy zawodowej, pośród wielu osób szukających swego miejsca na Ziemi znajdują się osoby doskonale czujące się w niesieniu pomocy i posłudze innym. Opieka nad osobami starszymi nie musi być przykrym obowiązkiem a wręcz przeciwnie może być sposobem na życie który dodaje nam energii do życia, wyzwala optymizm i radość z tego co mamy, a najczęściej z tego iż jesteśmy zdrowi, silni i możemy pracować, pomagając tym którzy już nie są samodzielni. Ofertę pracy możecie znaleźć na stronie https://efekt-24.pl/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...