Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Uciążliwy katar


Gość Antek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam 27 lat, Od kilku lat towarzyszy mi katar, nie ważne jaka pora roku, przez co cały czas gadam przez nos (mowa nosowa) i pociągam nosem dosyć często (kilkanaście razy dziennie). Katar od 2 miesięcy nasilił się do takiego stopnia,  tak że mam zatkany nos jakby ktoś go związał. Na dodatek katar jest przeźroczysty,  wodnisty oraz (może to zabrzmi dziwnie)  bardzo kłuje w nosie. Również zacząłem chrapać oraz budzić się w nocy z "wysuszonym" językiem. Nie boli mnie głowa, nie mam kaszlu, zawrotów głowy, nie mam żadnych objawów  grypo podobnych. 

 

Na CoVID 19 chorowałem w październiku 2020.

 

Proszę o informacje gdzie mogę z tym się udać

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość Gosia-Tosia
23 minuty temu, Gość Antek napisał:

Witam serdecznie,

Mam 27 lat, Od kilku lat towarzyszy mi katar, nie ważne jaka pora roku, przez co cały czas gadam przez nos (mowa nosowa) i pociągam nosem dosyć często (kilkanaście razy dziennie). Katar od 2 miesięcy nasilił się do takiego stopnia,  tak że mam zatkany nos jakby ktoś go związał. Na dodatek katar jest przeźroczysty,  wodnisty oraz (może to zabrzmi dziwnie)  bardzo kłuje w nosie. Również zacząłem chrapać oraz budzić się w nocy z "wysuszonym" językiem. Nie boli mnie głowa, nie mam kaszlu, zawrotów głowy, nie mam żadnych objawów  grypo podobnych. 

 

Na CoVID 19 chorowałem w październiku 2020.

 

Proszę o informacje gdzie mogę z tym się udać

Dziękuję.

Miał Pan kiedykolwiek stwierdzoną alergię na pyłki traw, drzew i krzewów, grzyby itd? Znam osoby, którym alergia ujawniła się w późniejszym wieku, tzn. nie cierpieli na nią od dziecka. Proszę spróbować dostać się do alergologa i zrobić testy. Dla informacji - niemal przez cały rok coś pyli. a jak nie pyli, to domu mamy sporo kurzu (roztocza), czasem różne rośliny, zwierzęta itd. A jak przegroda nosowa? prosta? Moja mama dopiero w podeszłym wieku przy jakimś badaniu dowiedziała się, że ma krzywą i stąd miewa katary

Odnośnik do komentarza

Aktualnie jestem zapisany do laryngologa oraz alergologa. Za dzieciaka małego miałem uczulenie na psa pierze i niektóre drzewa. Przegrody nigdy nie sprawdzałem. Jaki specjalista może mi to przebadać? 

Dodam że mimo iż katar jest wodnisty to wiecznie mam sucho w nosie. 

Myślałem ze trochę się podziębiłem i brałem krople tydzień ale dalej nie puszcza ten katar.


 


 

Odnośnik do komentarza

Faktycznie może być to kwestia alergii, koniecznie trzeba to sprawdzić. A próbowałeś czyścić nos wodą morską? Ja stosuję hipertoniczną - Marimer Spray. Przynosi u mnie ulgę naprawdę szybko, ale też nigdy katar nie trwał u mnie tyle, ile u Ciebie. 

Odnośnik do komentarza

Robię opary z amolu żeby odblokować nos. Marimer niestety nie pomaga, dodatkowo dowiedziałem się ze wysusza  śluzówkę nosa.

Od dziecka brałem bardzo dużo aerozoli do nosa, nasivin, otrivin, xylogel (ten ostatnio dość długo stosowałem) takie krople z żółtą etykietą i czerwoną czcionką które były jakby tluste tez.

 

Czekam  trzeci dzień na wizytę przez MojePZU masakra.

 


 


 

Odnośnik do komentarza

Niestety katar potrafi być uciążliwy i to nawet bardzo. Niezależnie czy jest taki bardziej wodnisty, czy jest to żółto zielony katar . Jeden i drugi może bardzo wymęczyć i uprzykrzyć dzień. Są różne sposoby pomocne, żeby jak najszybciej się go pozbyć. Teraz jest duży wybór kropli do nosa, również dla dzieci. Można też spróbować domowych sposobów.

 

 

 

  ,

Edytowane przez adek56
Odnośnik do komentarza

Uciążliwy katar może uprzykrzy c życie mocno skutecznie. Zastanawiałam sie często dlaczego powinniśmy oddychać przez nos260https://conakatar.pl/kompendium-wiedzy/oddychanie-nosem-a-ustami/ a ma to znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia. 

Odnośnik do komentarza

No niby, ze tak, ale mozna sobie, czy swojemu dziecku ulzyc w tym przeciez. Probowaliscie moze https://conakatar.pl Albo irygacje nosa? To nie boli, nie jest obrzydliwe i naprawde pomaga! A takie płukanie nosa u dzieci poprawia komfort oddychania dziecka i pozwala mu lepiej spac w nocy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...