Skocz do zawartości
Forum

nerwica,crohn,hipochondria,ale chyba to tylko moja głowa


Gość Marcin,17lat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin,17lat

Moj problem wyglada tak ze przed matematyka w gimnazjum bolał mnie brzuch,na początku uciekałem z lekcji potem zacząłem przed brać no spe i było ok. 

Troche stresu miałem od dziecka+ uprawiam dużo sportu chciałbym zawodowo.Jestem teraz w liceum mieszkam poza domem.

Wszystko rozkręciło się w wakacje 2019 roku byłem chwile w toksycznym związku (miałem już kilka takich) zaraz po zerwaniu koledzy zapraszali mnie do siebie i przed wyjściem miałem luźne stolce czasami biegunki,ale jak posiedziałem chwile na toalecie to mogłem spokojnie wyjść z domu do czasu....  kilka razy złapała mnie biegunka po wyjściu z domu i  byłem wtedy ze znajomymi niezbyt ciekawa sytuacja. Zgłosiłem się do lekarza rodzinnego badania miałem dobre,ale wysłał mnie do gastrologa on powiedział że badania w porządku i to jelito drażliwe. Dostałem antybiotyk Xifaxan nie pomógł,lub troszke placebo ...

Wychodziłem z domu,ale czułem że powinienem uciekać do toalety. W domu lub spokojnym otoczeniu nic mi nie było.Zacząłem czytać i prowadzić autoterapie poznawczowe bechawiolarna,ale za chwile miałem zaczać 2klase lo to byłem w ciągłym napięciu emocjonalnym. Rozpoczęcie roku szkolnego przed wyjściem biegunka po wejściu do klasy chicałem uciekać jak najszybciej bo zaraz popuszcze trząsłem się. Jakoś wytrzymałem i po wyjściu boom magicznie wszystko mineło. Na lekcjach w głowie nuciłem sobie piosenki i pomagało,no ale tylko na tym mogłem się skupić. Bałem się po tym wszystkim podrożować praktycznie wgl nie wychodziłem z domu. W końcu uświadomiłem sobie z mama że muszę iść do psychiatry byłem na wizycie ponad miesiąc temu został mi przepisany parogen lekarz wysłuchał wszystkiego i przepisał mi parogen 20mg(pierwszy tydzień 10mg) i zomiren sr doraźnie gaba plus przed snem i melatonine.

Trochę mi ulżyło mogłem już jako tako podróżować,nie wiem jak będzie na lekcjach ponieważ mam zdalne. Śluz w kale rzadko,nie mam krwistych biegunek nie boli mnie brzuch w domu i gdy siedzę w nim spokojnie jedyne co to lekko czasami pobolewa mnie z lewej strony na dole brzucha,ale to delikatnie.Unikam alkoholu i jesetem uzależniony od 14 roku życia od nikotyny (e papierosy i snusy) papierosów zwykłych nie pale od kilku lat. Raczej jestem zamknięty w sobie ale mam kilku bardzo dobrych znajomych i oni dużo o mnie wiedzą.

Jakoś od tygodnia czytam w internecie no i wiadomo same najgorsze scenariusze boje się że nie będę mogł normalnie żyć.Przed wyjściem czasami zażywam stoperan i meteospansyl,dustepelin od gastrologa. Zacząłem wychodzić z domu, czasami coś mnie poboli brzuch i mam gazy.Biegunke od tego czasu miałem raz. Właśnie zaczynam prawo jazdy i boje się jeździć pomimo tego że potrafie,ale boje się niespodziewanego.Mój tata choruje na nerwice,ale nigdy jej nie leczył lub nie wiem,ale jakoś daje rade.Boje się wyjścia na spotkanie z dziewczyną i innymi znajomymi.Myśle że najgorszy okres już minał, jako tako moge myśleć spokojnie.Dopóki nie poczytam na internecie o crochnie itp Wyliczyłem sobie 8 chorób :)

Niedługo mam następna wizyte u psychiatry, Wszystkie badania ok usg morfologia ob kał dużo badań też ze sportu wszystko ok.. W rodzinie nie mam chorób.

czasami czuje jakieś przelewanie w jelitach czasami gazy troche burczenia.To wszystko mnie dobija nie chcę być uziemiony do toalety.

Wcześniej gdy tylko myślałem o czymś stresującym bolał mnie brzuch. Teraz już tego nie ma. Nie wiem co jest ze mną nie tak jestem smutny,ale jakoś mi lepiej jak to opisałem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...