Skocz do zawartości
Forum

pytanie. Zmagam się z silnym lękiem


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat i od paru lat zdarza mi się odczuwać silny, duszący niepokój. Zaczęło się to u mnie po obejrzeniu jakiegoś filmu uniwersum Matrixa. Zaczęłam się bać, panicznie bać że rzeczywistość wokoło mnie jest tylko wykreowana w moim umyśle i tak naprawdę wszystko dzieje się w moje głowie. Miałam wtedy 12 lat, zdarzało mi się po prostu o tym myśleć i to analizować. Ale z czasem przybierało to na sile. Potem na chwilę odeszło, ale około pół roku temu wróciło znowu. I w końcu muszę się komuś doradzić. Czuję intensywny lęk, duszący niepokój.  Nie potrafię tego wyjaśnić. Po prostu boję się tak bardzo. To jest przerażenie. Zaczyna kręcić mi się w głowie, czuję jakby coś mnie przygniatało. W mojej głowie pojawia się taka nagła dziwna pustka. Trwa to dość długo, aż wyjaśnię sobie że to wszystko nieprawda i jakoś się uspokajam. Ale nie na długo. Tak bardzo boję się że życie wokoło mnie jest wykreowane. Analizuję każdą drobną sytuację. Każde zdanie, każdy ruch.  I bardzo mnie to już męczy. Nie potrafię już tego kontrolować. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kaatrzynag napisał:

Czuję intensywny lęk, duszący niepokój.  Nie potrafię tego wyjaśnić. Po prostu boję się tak bardzo. To jest przerażenie. Zaczyna kręcić mi się w głowie, czuję jakby coś mnie przygniatało. W mojej głowie pojawia się taka nagła dziwna pustka. Trwa to dość długo, aż wyjaśnię sobie że to wszystko nieprawda i jakoś się uspokajam.

Witaj. To moga być zaburzenia lekowe. Czy mówiłaś o tym rodzicom lub opiekunom? Jeżlei nie to powinnaś, bo uważam że dobrze abyś poszła do lekarza z tym problemem. Mysle że równie wizyta u psychologa byłaby wskazana. Pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...