Skocz do zawartości
Forum

Niepodważalny dowód na to, że życie w tym kraju jest chore


Gość BógJestZły

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BógJestZły

Mam 29 lat.

Według danych GUS jestem w 15-20 procentach najlepiej zarabiających ludzi w tym kraju, a GUS nie liczy małych firm, gdzie zarabia się najmniej. 

Z inwestycji w akcje kilkunastu  tysięcy złotych mam kilkadziesiąt tysięcy zysku

Z innej inwestycji gdzie zainwestowałem kilkanaście tysięcy mam też kilkadziesiąt tysięcy zysku.

Nie pije, nie pale, mieszkam z rodzicami

Odkładam większość zarobionych pieniędzy

A i tak jak zbiorę wszystko do kupy to dalej nie stać mnie na mieszkanie o przyzwoitym metrazu i przyzwoitej lokalizacji w tym chorym kraju

Mimo, że mam lepsza sytuację finansową niż 90 procent ludzi.

To co mają powiedzieć ci ludzie?

Ten kraj jest nienormalny i chory, te ceny to przemoc finansowa. Nie dziwię się, że wszyscy są skwaszeni i nikt się nie uśmiecha, dla 90 procent ludzi tak podstawowe dobro jak własny kąt to abstrakcja i coś nierealnego. 

A w latach reprywatyzacji to urzędnicy i i inne hieny pokupowali sobie działki i mieszkania za złotówkę, teraz ludzie ciężką pracą nawet na ułamek tego nie mają.

Odnośnik do komentarza

Nie na wszystkich sytuacja wpływa aż tak źle ale to usprawiedliwia potrzebę odreagowania. Nie wyobrażam sobie żyć tak jak Ty i nie dziwię się, że masz depresję. Wychodzi na to że pracujesz po to żeby nic nie skorzystać ani nie odłożyć porządnej kwoty a do tego nie masz dziewczyny i boisz się dresów. Wszystkie przeszkody są dla Ciebie nie do przeskoczenia. Nie wolisz nad tym popracować zamiast tylko narzekać?

Odnośnik do komentarza
Gość BógJestZły

Chodziło mi bardziej o to do jakiego stopnia jest nienormalne, że człowieka zarabiającego więcej niż 90 procent ludzi w tym kraju nie stać na tak podstawowe dobro jak własny kawałek podłogi.

Czy to według Ciebie nie świadczy o tym, że żyjemy w naprawdę chorych realiach, chorym kraju. 

Zastanawiam się jak się czują ci, którzy mają jeszcze mniej. 

Oni już są skreśleni. Nie ma dla nich szansy. 

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się oprócz ostatniego akapitu. Ludzie żyją na kredyt ale mają na bieżące wydatki i wydają dużo pieniędzy na konsumpcję. Problemem jest system ale nic z tym nie zrobisz a w dodatku na całym świecie będzie coraz gorzej bo wszędzie dominuje korpo-socjalizm. Lubię rozmawiać na te tematy ale mój emocjonalny stosunek wobec tego jest obojętny. Kiedyś się tym przejmowałem ale już dawno mi przeszło. Każdy ma szansę ale większość nie wykorzysta swoich.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...