Skocz do zawartości
Forum

Proszę o pomoc


Gość Paulina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje pomocy. Tydzień temu zaczelam stosować lek przeciwlękowy „pramolan” od kiedy zaczelam go brać miałam dziwne uczucie „rażenia prądem całego ciała” przykład: kiedy szlam do sklepu nagle zamroczyło mnie i zdrętwiało dosłownie całe ciało w tym momencie odczuwałam kołatanie serca. Opisana sytuacja miała miejsce w dzień drugi stosowania. Dzień później takie objawy miałam co kilka minut. Nie mogłam chodzić bo tak kręciło mi się w głowie i było mi słabo. Zdecydowałam odstawię leki przecież to tylko trzy dni stosowania. Odstawiłam... Nie mogę chodzić, jeść, spać.. serce łomocze, gdy tylko wstanę z łóżka uczucie „rażenia” nie daje mi postawić kroku. Wczoraj idąc do toalety zemdlałam. Dziś do wszystkich objawów odstawiennych doszły wymioty i biegunka. Nie wiem co robić.. psychiatra nie odbiera telefonów, wizyte online mam dopiero za tydzień. Na sor nie pojadę bo mam już przykre doświadczenie wizyty z objawami choroby psychicznej.. Moje pytanie jest następujące czy powinnam skontaktować się z lekarzem rodzinnym? Jestem w totalnej rozsypce przez cholerne wizyty NFZ jestem zdana sama na siebie nikt nie odbiera, stacjonarnie nie można przekroczyć progu ośrodków. 

Odnośnik do komentarza

Paulina, spróbuj skontaktować sie z lekarzem rodzinnym. Wiem że lakzre rodzinni także przyjeżdząją na wizyty domowe ale to już jest prywatnie. Dobrze że odstawiłaś lek bo być może akurat ty nie mozesz brać go ze wzgledu na skutki uboczne. Jeżeli jesteś umówiona na wizyte z psychiatrą za tydzień to na ten czas może lekarz rodzinny coś ci zaleci. Nie może on przepisywac ci innych leków za psychiatrę ale może na ten tydzień coś poradzi.

To co wyczytałam o skutkach ubocznych leku Pramolan:
"Pramolan, jak każdy lek może wywoływać działania niepożądane. Wśród najczęściej występujących wskazać można zmęczenie, przesuszenie błon śluzowych w obrębie jamy ustnej, niedociśnienie, a czasem także zawroty głowy, zaburzenia w związku z oddawaniem moczu, tycie, bardzo duże pragnienie, a także zaburzenia rytmu serca. Lek może wywoływać u pacjentów nadwrażliwych na którykolwiek składnik leku także skórne reakcje alergiczne, jak pokrzywka bądź wysypka. "
Więc występują u ciebie  niektóre skutki uboczne. Tak czy inaczej to Psychiatra może ci przepisac inny lek.
Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość kasiula napisał:

Jak masz wymioty i biegunkę to moze na pierwsze przyjecie leku nalozyl sie covid-19?

To pomoglaś? Poza tym jest to rzadki objaw covid, oprócz innych, więc nie ma co dodatkowo straszyć, bo autorka ma dosyć swoich lęków. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...